Skifař stačil těm nejlepším

V í d e ň -
Třetí místo vybojoval skifař Václav Chalupa ve druhém dílu Světového poháru ve Vídni časem 7:38,61 minuty. Ve vyrovnané bitvě podlehl olympijskému vítězi Švýcaru Xeno Müllerovi (7:34,81) a mistru světa Robu Waddelovi z Nového Zélandu (7:36,52). Přesto udržel vedení v průběžném pořadí Světového poháru. "Ti nejlepší se letos vůbec poprvé ukázali na závodech. Velmi si cením, že jsem s nimi udržel krok," řekl Chalupa. Skifařka lehké váhy Pavlína Křtěnová dojela čtvrtá, dvojka bez kormidelníka Imre s Michálkem sedmá, dvojskif Zavadilové s Fišerovou osmý, čtyřka bez kormidelníka mužů desátá, dvojskif lehké váhy Vabroušek s Malečkem, startující za těžké, vyřadil Karase s Cíglerem a dojel jedenáctý stejně jako skifař lehké váhy Vondra.

Témata: chalupa