Říčany poprvé prohrály a klesly na druhé místo

Vyškov - Neporazitelnost i vedení v tabulce ztratili ragbisté Říčan. V sedmém kole extraligy podlehli ve Vyškově a díky lepšímu skóre je v čele tabulky vystřídala Tatra Smíchov. Oslabené Říčany přitom vyhrály první půli o 14 bodů. Po změně stran získali domácí ragbisté převahu, položili jednu pětku, proměnili následný kop a tři trestné kopy.

"Jednou to muselo přijít. Vyškov má skvělý útok a může mu stačit pouze stejně dobrá útočná formace. Domnívám se, že Vyškov bude hrát play off, kam postoupí společně s Tatrou Smíchov a s námi," podotkl k utkání Petr Michovský.

Středočeši odjeli do Vyškova bez několika útočníků, z nichž chyběli zejména reprezentant Čamrda a křídelní útočník Pachman. Trenér Říčan Petr Michovský sice posílil útok o rváčka Karla Kučeru, ale ten se už v páté minutě zápasu zranil.

Z vítězství se radovala Sparta. Hráči Havířova byli po pětihodinové jízdě vlakem jako odevzdaní a proto jim Sparta položila jedenáct pětek. "Konečně nás potkal úspěch," radoval se po utkání Václav Horáček, kouč Sparty.

Výsledky - 7. kolo:
Vyškov - Říčany 16:14 (0:14), Sparta Praha - Havířov 74:8 (48:3), Bystrc Brno - TJ Praga 14:41 (0:26), Dragon Brno - Tatra Smíchov 5:36 (0:31).

1. Tatra Smíchov  7 6 0 1 289: 64 19
2. Říčany              7 6 0 1 223:65 19
3. Dragon Brno    7 4 0 3 146:145 15
4. Vyškov             6 4 0 2 133:64 14
5. Praga               6 3 0 3 172:137 12
6. Bystrc               6 3 0 3 80:170 12
7. Sparta Praha   7 1 0 6 167:227 9
8. Havířov            6 0 0 6 37:375 6