Říčanští ragbisté kouče konečně potěšili

• 10
Praha - S dluhem, dvěma zápasy, které se nestihly odehrát, přezimuje ragbyová extraliga. V čele je nepřemožitelná Tatra Smíchov, jíž chybí utkání 10. kola se Slavií, které bylo kvůli mrazu odloženo na jaro. Naopak slávistický nováček je poslední a kromě souboje s lídrem nehrál v 8. dějství ještě s mistrovskou Pragou kvůli její účasti ve Středoevropském poháru. V závěrečném letošním programu se po třech porážkách dočkaly výhry Říčany, které doma zdolaly Brno, a v moravském derby brněnský Bystrc porazil Vyškov.

Na jaře se strhne obrovská bitva o play off. Kromě smíchovské Tatry nikdo jiný účast v bojích o titul jistou nemá, byť Praga k ní má velmi blízko. Ale třetí Spartu od sedmého Dragonu Brno dělí jediný bod.

Kromě dvou odložených utkání se na jaře budou hrát čtyři kola. Do bojů o medaile postoupí první čtyři, ostatní budou hrát o záchranu.

TJ Praga - Sparta Praha 26:14 (19:0)
Utkání se kvůli nezpůsobilému terénu na domácím hřišti Pragy ve Vysočanech hrálo v Chrášťanech, kde sídlí Iuridika. I tak se málem neuskutečnilo, rozhodčí Šustek dlouho váhal, než zmrzlý trávník uznal.

Lépe zahájili mistři, kteří si už před přestávkou vytvořili rozhodující náskok. Druhou půli sice vyhráli sparťané, ale jejich dvě položené pětky stačily jen nepříznivé skóre zkorigovat. "Neměli jsme štěstí v koncovce," posteskl si sparťanský kouč Pavel Jágr.

"Vyhráli jsme zaslouženě. Jen mě mrzí, že někteří hráči se snaží zápas rozhodnout sami a nehrají pro kolektiv," poznamenal Pavel Šťastný, trenér Pragy.

Body: Fuchs 6, Fišer 5, Syrový 5, Jung 5, Žák 5 - Vokrouhlík 9, P. Zachariáš 5. Pětky: 4:2.  Rozhodčí: Šustek.

R.C. Říčany - Dragon Brno 22:0 (19:0)
Neobvykle slabá návštěva, 50 diváků, přišla na trápící se tým, který se však na závěr podzimu nečekaně zvedl. Domácí kralovali od začátku dokonce, zápas rozhodli už v první půli a pak výsledek kontrolovali. Za jasného stavu předvedli několik hezkých akcí v útoku, který ale k dokonalosti nedotáhli.

"Co k tomu mám říci, vždyť jste to viděli," povzdechl si brněnský trenér Jiří Šťastný.

Naopak jeho protějšek Václav Horáček zářil jak polední slunce v létě. Po sérii neúspěchů byl on i jeho svěřenci pod velkým tlakem. "Před Vánocemi mi kluci udělali obrovskou radost," řekl Horáček, který mužstvo vede od léta.

Body: Nevický 12, Kučera 5, Hemelík 5. Pětky: 3:0. Rozhodčí: Čekal.

Bystrc Brno - R.C. Vyškov 20:5
Překvapivý výsledek. Předchozí souboj obou mužstev skončil před dvěma měsíci kuriózní remízou 0:0.