Porto, soupeř Sparty, vyhrálo jen se štěstím

L i s a b o n -
Fotbalisté Porta, s nimiž brzy změří síly Sparta v Lize mistrů, vyhráli na hřišti Leirie 1:0. O tři body se gólem postaral Domingos Oliveira, hrající na místě potrestaného kanonýra Maria Jardela, přesnou hlavičkou v 67. minutě. Porto si udrželo vedení v soutěži, druhý je Sporting Lisabon, třetí Benfica, vítěz nad Gil Vicente 3:0. Karel Poborský odehrál 89 minut, než byl za potlesku vystřídán. Výsledek ovšem neodpovídá průběhu zápasu, neboť Leiria měla většinu zápasu víc ze hry. Navíc sudí odpustil hostům, kteří hráli v závěru bez vyloučeného Folha, penaltu. Porto hrálo v sestavě: Hilário - Secretário, Jorge Costa, Aloisio, Paulinho Santos - Peixe, Clayton (66. Folha), Chainho (64. Nélson) - Capucho, Drulovič, Domingos (89. Joao Manuel Pinto).

Výsledky 24. kola: Uniao Leiria - FC Porto 0:1, Vitória Guimaraes - Sporting Braga 1:0, Maritimo Funchal - Boavista Porto 1:1, Benfica Lisabon - Gil Vicente 3:0, Salgueiros Porto - Amadora 1:1, Vitória Setúbal - Rio Ave 2:0, Sporting Lisabon - Alverca 1:1.