Nejrychlejší spurt měl Španěl Freire

C o r d ó b a - Druhou etapu cyklistické Vuelty, která vedla z Malagy do Cordóby a měřila 167,5 kilometru, vyhrál Španěl Oscar Freire. Úřadující mistr světa odsunul v hromadném spurtu na druhé místo Nizozemce Jana Koertse. Třetí skončil Ital Marco Zanotti. Zlatý trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí udržel vítěz prologu, Švýcar Alex Zülle. Na třetím místě zůstává Jan Hruška, který dojel v hlavním pelotonu.
K nejvýznamnějšímu úniku se dnes odhodlal domácí cyklista Andres Bermejo, jenž ujel už na šestadvacátém kilometru a měl v jednu chvíli před pelotonem náskok 12 minut. Jeho sólo skončilo patnáct kilometrů před cílem, kdy jej pohltil peloton. V jeho čele se v té době střídali jezdci stájí Lampre a Saeco, kteří měli zájem na hromadném startu, v němž by měli dobré vyhlídky jejich kolegové Ján Svorada a Mario Cipollini.

Peloton dojel do cíle pohromadě, ale vítězství pro sobe vybojoval Freire. Španěl zaútočil z levé strany a vyhrál. Svorada skončil dvanáctý.

Pondělní třetí etapa se startem v Montoru měří 198,4 kilometru a zavede peloton do Valdepenasu.

Výsledky - 2. etapa (167,5 km):
1. Freire (Šp.) 4:01:23 hod., 2. Koerts (Niz.), 3. Zanotti (It.), 4. Garrido (Šp.), 5. Lombardi, 6. Leoni, 7. Traversoni, 8. Cipollini (všichni It.), 9. Hondo (Něm.), 10. Baldato, 11. Raimondi (oba It.), 12. Svorada,... 135. Hruška (oba ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Zülle (Švýc.) 4:18:31, 2. Olano (Šp.) -2, 3. Hruška (ČR) - 4, 4. Peňa (Kol.) -15, 5. De Castro -21, 6. I. Galdeano (oba Šp.) -28, 7. Tětěrjuk (Kaz.) -30, 8. Casas -32, 9. Casero -33, 10. A. Galdeano (všichni Šp.) -34, ...138. Svorada -2:15.