V utkání proti Íránu se ke střele chystá Falcao - největší hvězda Brazilců.

V utkání proti Íránu se ke střele chystá Falcao - největší hvězda Brazilců. | foto: Profimedia.cz

Šok na MS futsalistů. Brazílie v osmifinále vypadla s Íránem

• 0
Tohle futsalový svět ještě nezažil. Brazilští reprezentanti končí na mistrovství světa bez medaile. Obhájce titulu a pětinásobné šampiony vyřadil v Kolumbii Írán. Po remíze 3:3 vstřelily oba týmy po jedné brance v prodloužení, outsider následně uspěl v penaltovém rozstřelu.

Brazilci přitom s převahou vyhráli základní skupinu, v níž ve třech zápasech nastříleli soupeřům 29 branek. V osmifinále ve 13. minutě vedli 2:0, v druhé půli pak ještě 3:1, ale Íránci ztrátu dotáhli a bleskově odpověděli i v prodloužení na Falcaův třetí gól.

Ze sedmi dosavadních šampionátů hráli Brazilci šestkrát ve finále, jejich nejhorším výsledkem byl bronz v roce 2004.