krátce z motorismu

Horácká sprintrallye v Třebíči (7 RZ, celkem 62,5 km): 1. Neumann, Starý (Toyota Corolla) 30:42,8, 2. Chovanec, Holaň (Škoda Octavia WRC) -10,2, 3. T. Vojtěch, Palivec (Toyota Celica) -22,5, 4. Tošovský, Krečman (Mitsubishi Lancer) -1:12,5, 5. Poulík, Hradil (Mitsubishi Carisma) -1:33,9, 6. Klokočka, Gross (Mitsubishi Lancer) -1:40,2. Po 6. RZ odstoupil Triner (Nissan).

Američan Edwards se stal poprvé mistrem světa v závodech superbiků. Vyhrál obě jízdy předposledního podniku sezony v Ochserslebenu (Něm.) a nemůže být předstižen v posledním závodě 15. října v Brands Hatch (Brit.). I. jízda: 1. Edwards (USA, Honda), 2. Lavilla (Šp., Kawasaki)... 22. Mrkývka (Ducati) -1 kolo. II. jízda: 1. Edwards, 2. Bayliss, 3. Janagawa (Jap., Kawasaki)... Mrkývka nedojel. Celkově: 1. Edwards 367, 2. Haga 315, 3. Corser (N.Z.) 288. Mrkývka není klasifikován, ani jednou nebodoval.

Deváté skončilo české družstvo na Motokrosu národů ve Francii. Pořadí: 1. USA (Pastrana, Carmichael, Hughes) 19, 2. Itálie (Traversini, Federici, Bartolini) 36, 3. Belgie (Caps, Bervoets, Smets) 44, 4. Británie 47, 5. JAR 55, 6. Japonsko 62, 7. Austrálie 99, 8. Finsko 99, 9. Česko (Zaremba, Čepelák, Kadleček) 103, 10. Německo 105... 18. Francie.

Petr Vojáček (Ford Escort) vyhrál závod mistrovství Evropy automobilů do vrchu ve Francii ve skupině A před Liškou, pátý byl Šenkýř. Jistý mistr Evropy Chorvat Pulič už nestartoval. Doubek dojel druhý ve skupině N za Slovákem Jureňou. Ve skupině CN skončil Krámský pátý.