Kdo se postavil do útoku AC Milán, oslavoval gól

P r a h a -
Čtyři útočníky nasadil postupně Alberto Zaccheroni, trenér mistrovského AC Milán, a všichni se mu odvděčili gólem. V italské lize to odnesla Boloňa, prohrála 0:4. Možná by dopadla ještě hůř, kdyby Ukrajinec Ševčenko neodpočíval před Ligou mistrů. Pořád vysoko se drží Inter Milán, který znovu gólem neudržitelného Vieriho, už pátým v sezoně, zvítězil v Turíně. Musel o to však perně usilovat. Pomohl hodně brankář Peruzzi, jenž zázračně chytil penaltu Ferrantemu. Za hosty vůbec nenastoupil Ronaldo. Trenér Marcello Lippi ho nechal v Miláně, aby doháněl kondici. Fanoušci Fiorentiny po výprasku 2:4 v Lize mistrů od Barcelony poprvé vážně kritizovali trenéra Trapattoniho. Ten měl přesto kuráž. Na hřišti nebezpečného Udinese opět postavil černohorského útočníka Mijatoviče, jehož výkon byl v Barceloně hodnocen jako katastrofální. Právě Mijatovič v osmé minutě posadil přesný centr na hlavu Batistuty a Fiorentina vedla. Udinese, které hned v úvodu zápasu neproměnilo penaltu, však vyrovnalo zásluhou Fioreho. Tomáš Řepka opět nechyběl v obraně Fiorentiny ani minutu. Slavný Juventus po zásluze prohrál na půdě nováčka v Lecce, turínský trenér Carlo Ancelotti prohlásil: "Je to podivné, ale v naší hře nefungovalo takřka nic." Výsledky 4. kola:

Lecce - Juventus 2:0 (3. Lima, 90. Conticchio),

AC Milán - Boloňa 4:0 (8. Weah, 45. Leonardo, 55. z pen. Bierhoff, 61. Ganz),

Cagliari Benátky 1:1 (35. Berretta - 3. Valtolina),

Reggina - Piacenza 1:0 (85. Cirillo),

AS Řím - Perugia 3:1 (37. Montella, 48. Assuncao, 84. Totti z pen. - 82. Olive),

AC Turín - Inter 0:1 (75. Vieri),

Udine - Fiorentina 1:1 (53. Fiore - 8. Batistuta),

Verona - Bari 0:1 (41. Osmanovski),

Parma - Lazio 1:2 (62. Boghossian - 30. vlastní Boghossian, 70. Almeyda).

1. Inter 4 3 1 0 9:1 10
2. Lazio 4 3 1 0 7:2 10
3. AC Milán 4 2 2 0 10:4 8
4. Fiorentina 4 2 2 0 8:4 8