Kanoista třikrát uspěl

D u i s b u r g -
Už jistý vítěz Světového poháru kanoista Martin Doktor vyhrál na regatě v Duisburgu všechny trati, v nichž nastoupil - na 1000, 500 i 200 metrů. Na čtvrtém letošním podniku tak potřetí neprohrál ani na jedné ze tří disciplín. Na kilometru Doktor po pomalejším startu útočil zezadu. Ve čtvrtině trati byl až šestý, ale 250 metrů před cílem měl před sebou už jen Steva Gilese z Kanady. Mistr světa 1998 měl stejně jako domácí favorit Andreas Dittmer v semifinále volno díky vítězství v páteční rozjížďce, přesto na Doktorův finiš nestačil. Předstihl Kanaďana skoro o vteřinu, třetího Dittmera téměř o tři. Oběma vrátil porážku z minulého závodu v Szegedu. V obou nedělních závodech Doktor porazil Slováka Slavomíra Kňazovického - na pěti stech metrech o víc než vteřinu, ve sprintu o desetinu.

Výsledky - C1, 1000 m: 1. Doktor 4:01,231, 2. Giles (Kan.) 4:02,151, 3. Dittmer (Něm.) 4:03,811.

500 m: 1. Doktor 1:52,411, 2. Kňazovický 1:53,691, 3. Paleš (oba SR) 1:53,821.

200 m: 1. Doktor 40,801, 2. Kňazovický (SR) 40,811, 3. Dittmer (Něm.) 41,561.

Témata: Martin Doktor