Jiří Prskavec

Jiří Prskavec | foto: Ivana Roháčková

Kajakář Prskavec získal titul světového šampiona do 23 let

• 0
Kajakář Jiří Prskavec se stal mistrem světa ve vodním slalomu do 23 let. Devatenáctiletý syn někdejšího bronzového medailisty ze světového šampionátu potvrdil svůj talent triumfem v americkém Wausau, kde v sobotu mladí čeští reprezentanti získali celkem pět medailí.

Juniorský mistr Evropy z roku 2010 Prskavec, jenž má ve sbírce i bronz z loňského kontinentálního šampionátu dospělých, zvítězil ve finále s náskokem 3,41 sekundy před Italem Lukasem Mayem. Cenný kov těsně unikl Ondřeji Tunkovi, který skončil čtvrtý se ztrátou 15 setin na stupně vítězů.

Stříbrnou medaili vybojovala Monika Jančová na kanoi a deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně (oboje do 23 let) a jejich kolegové Lukáš Rohan a Adam Svoboda v juniorské kategorii. Ve stejném závodu skončili Radek Pospíchal a Marek Cepek na třetím místě.

Jančová podlehla jen Australance Rosalyn Lawrenceové, za kterou i vinou dvou dotyků na brankách zaostala o 1,38 sekundy. Necelé dvě sekundy dělily od zlata i Rohana se Svobodou, kteří prohráli s ruskou dvojicí Pavel Kovalkov, Arťom Bogdanov. Karlovský s Jáněm ztratili na vítězné Němce Roberta Behlinga a Thomase Beckera tři sekundy.

Mistrovství světa juniorů a do 23 let ve vodním slalomu

Do 23 let:
Muži
K1:
1. Prskavec 102,42 (0 tr. sekund), ...4. Tunka (oba ČR) 107,16 (0).
C2: 1. Behling, Becker (Něm.) 116,58 (0), 2. Karlovský, Jáně 119,60 (0), ...4. Kašpar, Šindler 123,35 (2), 9. Strnad, Říha (všichni ČR) 136,85 (4).
Ženy
C1:
1. Lawrenceová (Austr.) 142,98 (2), 2. Jančová (ČR) 144,36 (4).
Junioři
K1:
1. Urban (SR) 109,34 (0), ...5. Hošek (ČR) 114,69 (2).
C2: 1. Kovalkov, Bogdanov (Rus.) 128,62 (0), 2. Rohan, Svoboda 130,34 (2), 3. Pospíchal, Cepek 132,67 (2), ...10. Raška, Šiman (všichni ČR) 207,89 (62).