Hrát hodinu na "klokany" nestačilo

Už po čtyřech minutách měl šanci hostující Hartig, ale brankář Hauzr nohou míč vyrazil. Hosté začali lépe a domácím vzala chuť postavit se důraznému soupeři marná snaha najít pasy vpředu útočníka Jandu. Až těsně před půlí se Budějovičtí zvedli, ale Pospíšil netrefil po sólu branku. Hosté získali sebevědomí, měli příležitosti, Hauzra však překonali až po hodině hry, kdy se hlavou trefil Mareš. "Hlavně po přestávce se nám dařila kombinace," liboval si kouč vítězů Vlastimil Petržela. "Speciálně jsme se připravovali na Jandu. Doležal, který s ním měl dřív problémy, ho k ničemu nepustil." Smutný trenér domácích Jindřich Dejmal: "Bohemians nás přehrávali ve středu hřiště. Jejich tempo jsme vydrželi pouze hodinu."

Branka: 68. Mareš. Rozhodčí: Puček. ŽK: Klinka, Vozábal - Mareš. Diváků: 6578. Poločas: 0:0.

Budějovice: Hauzr - Jukl - Marek, Penner - Pěnička (46. Pejša), Obšitník, Pospíšil, Vozábal, Káník (58. Kopecký) - Janda (69. Vácha), Klinka.

Bohemians: Čontofalský - Janáček - Petrouš, Doležal, Jan Šimr (46. Rigel) - Matuszný, Kisel, Návrat (76. Dvořák), Mareš - Činčala, Hartig (87. Vomáčka).