Plzeňský Adam Roušal (vlevo) stíhá hradeckého hokejbalistu Petra Filipa

Plzeňský Adam Roušal (vlevo) stíhá hradeckého hokejbalistu Petra Filipa | foto: Milan Podpera, iDNES.cz

Hokejbalisté rozehráli semifinále. Dobrou pozici si vytvořila Plzeň i Most

Po dvou zápasech semifinále hokejbalového play-off má do finále nejblíže Plzeň. Ta dokázala v obou duelech proti Hradci Králové využít domácího prostředí a vede sérii 2:0. Dobrou pozici si vytvořil i Most, který vyhrál druhý zápas v Kladně.

Závěr prvního duelu v Plzni přinesl velkou dávku emocí. Po střetu hostujícího brankáře Hory s plzeňským útočníkem Pospíšilem nařídili rozhodčí trestné střílení.

V té době byl stav nerozhodný 3:3 a do konce třetí části scházela pouhá minuta a půl. Plzeňský Štulc penaltu proměnil a závěr zápasu se nesl v bouřlivé a nervózní atmosféře.

Druhý zápas už podobnou situaci nenabídl. Po vyrovnané první části zabrala Plzni do té doby nevýrazná první řada, která nasázela hostům všechny čtyři branky a tím rozhodla o druhém, tentokráte výrazném vítězství Západočechů.

Dramatický duel se v sobotu odehrál také v Kladně. Domácí trochu zaspali úvod a jednobrankové vedení Mostu bylo pro ně ještě milosrdné. Alpiq ale v další části zápasu otočil skóre. Most na to reagoval vyrovnávací brankou v přesilovce zásluhou Střesky.

V prodloužení, kdy tempo utkání gradovalo rozhodnutí nepadlo. Vítěze musela určit samostatná střílení v nichž první bod pro domácí zajistil Radek Honický.

V neděli vstřelili hokejbalisté Mostu opět dvě branky a to se ukázalo jako dostačující pro vyrovnání stavu série. Kladenským střelcům se totiž nepodařilo brankáře hostů Pavla Bréma ani jednou překonat.

Odvetné souboje jsou na pořadu 8. a 9. května. Případné páté zápasy pak ve středu 12.5.

Výsledky zápasů semifinále play-off

Plzeň – Hradec Králové 4:3
9:44 Pospíšil (Kejř O., Roušal), 25:41 Juráček (Zeman), 28:57 Juráček SH, 43:25 Štulc PP – 16:58 Chmel (Kubeš) SH, 22:42 Bacovský (Novák, Hrabica) PP, 36:12 Kubeš (Chmel, Bílý) PP. Třetiny:1:0, 2:2, 1:1.

Plzeň – Hradec Králové 5:1
Branky: 5:31 Kejř J. (Štulc, Slanec), 16:58 Kejř O. (Roušal), 18:44 Kadaně SH, 27:03 Muchl (Roušal), 33:50 Muchl (Kadaně) – 13:53 Kubeš (Bílý). Třetiny: 1:1, 3:0, 1:0. Stav série: 2:0.

Kladno – Most 3:2 sn
Branky: 13:51 Kopecký (Trčka, Topolánek), 31:58 Topolánek (Honický, Tyburec) PP, 55:00 Honický SN – 8:51 Procházka (Střeska), 34:56 Střeska (Krtička, Kosina) PP. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1.

Kladno – Most 0:2
20:12 Loskot (Kypet) SH, 28:52 Richter (Kypet). Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0. Stav série: 1:1.