Argentinský futsalista Maximiliano Rescia slaví trefu proti Brazílii.

Argentinský futsalista Maximiliano Rescia slaví trefu proti Brazílii. | foto: Profimedia.cz

Argentinští futsalisté mají na dosah obhajobu, v semifinále MS porazili Brazílii

• 0
Argentinští futsalisté jsou krok od obhajoby titulu mistrů světa. Úřadující šampioni z roku 2016 porazili v úvodním semifinále v Kaunasu jihoamerické rivaly Brazilce 2:1 a postoupili do nedělního finále. V něm se střetnou buď s Portugalskem, nebo Kazachstánem.

Argentince výrazně podržel hvězdný brankář Nico Sarmiento, jenž byl vyhlášen nejlepším gólmanem už na minulém MS.

Pětinásobní šampioni Brazilci, kteří v základní skupině porazili český tým, ho překonali jen jednou díky Ferraovi. Ten už v 17. minutě stanovil konečné skóre zápasu, protože snížil na 1:2 krátce poté, co se v 11. a 13. minutě trefili Argentinci Vaporaki a Borruto.