Momentka z utkání Chrudimi - ilustrační foto

Momentka z utkání Chrudimi - ilustrační foto | foto: Michal Klíma, MAFRA

Postupující Chrudim na závěr skupiny Futsal Cupu podlehla Paříži

• 0
Futsalisté Chrudimi ve třetím zápase Futsal Cupu podlehli Paříži 4:6 a v domácí základní skupině obsadili druhé místo. Hned pěti góly se blýskl brazilský hráč Sportingu Augusto. Český mistr měl stejně jako jeho páteční soupeř už jistý postup do elitní fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Chrudim na zimním stadionu od dvanácté minuty prohrávala, ale v závěru první půle otočili skóre Felipe a kapitán Rešetár. Po změně stran však domácí duel ztratili a nenavázali na předchozí výhry nad Minskem a Skopje.

Paříž hned v úvodu druhé půle strhla dvěma slepenými góly vedení na svou stranu a v dalších minutách už Chrudim do vedení nepustila. Max a Felipe dokázali jen dvakrát vyrovnat.

"Postoupili jsme, tak je to dobré, ale dnešní zápas mohl být trošku jiný. Hodně gólů padalo v power play a my tomu nedokázali zabránit," řekl chrudimský futsalista Michal Mareš. "Na elitní skupinu Futsal Cupu se těšíme všichni, ale zas to bude o nějaké to větší procento těžší. My se na to budeme muset dobře připravit," dodal Mareš.

Základní skupina Futsal Cupu v Chrudimi

ERA-PACK Chrudim - Sporting Paříž 4:6 (2:1)
19. a 26. Felipe, 20. Rešetár, 34. Max - 12., 22., 23., 35. a 36. Augusto, 28. Pupa.

Sestava Chrudimi: Ždánský - Felipe, Max, Rešetár, Slováček - Olinha, Toni, M. Mareš, Alvarito, Koudelka, Chmelík, Kilmer.

Další utkání: Železarec Skopje - Stalica Minsk 3:6 (1:2)

Tým Z V R P S B
1. Paříž 3 3 0 0 22:14 9
2. Chrudim 3 2 0 1 11:10 6
3. Minsk 3 1 0 2 15:16 3
4. Skopje 3 0 0 3 8:16 0