České házenkářky rozstřílely Rakušanky

Š a l a - České házenkářky vstoupily vítězně do bojů na mezinárodním turnaji v házené žen o Slovakia Cup, který začal dnes ve slovenské Šale. Svěřenky trenéra Vojtěcha Mareše ve své turnajové premiéře hladce přehrály soupeřky z Rakouska 32:22. Nejúspěšnější střelkyní vítězek byla Lenka Romanová s pěti góly, v celku Rakouska se zaskvěla Stephanie Ofenböcková s jedenácti góly.

České házenkářky měly od začátku více ze hry, a v úvodu si vytvořily dostatečný náskok 8:1, který postupně zvyšovaly až na 15:5 ve 21. minutě. Rakušanky se dostaly do tempa až ve druhém poločasu hlavně díky rychlým protiútokům, i tak se dohrávalo v exhibičním tempu českých hráček.

Česká republika - Rakousko 32:22 (18:10)
Branky ČR:
Romanová 5, Rónová, Baráková, Vašková po 4, Handlová 4/2, Čítková 3/3, Krejčíříková 3, Fabíková a Říhová po 2, Fričáková 1.
Nejvíce bodů Rakouska: Ofenböcková 11/3, Englová 5, Maierová 4/1.
Rozhodčí: Beňo a Rančík (oba SR). Sedmimetrové hody: 7/3 - 7/5. Vyloučení: 6:6. Diváci: 400.