Britka Elizabeth Simmondsová si plave pro zlato na 200 metrů znak

Britka Elizabeth Simmondsová si plave pro zlato na 200 metrů znak | foto: AP

Češka Baumrtová doplavala na ME v Budapešti sedmá na 200 metrů znak

• 1
Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství Evropy v Budapešti sedmá v závodě na 200 metrů znak. Chomutovská plavkyně tím o příčku vylepšila dosud nejlepší český výsledek na šampionátu, o který se v pondělí postarala Barbora Závadová v polohovém závodě na 400 metrů.

Vyhrála Britka Elizabeth Simmondsová, na jejíž čas 2:07,04 ztratila Baumrtová přes pět sekund. Zároveň zaostala o 1,63 vteřiny za svým českým rekordem z loňského mistrovství světa v Římě.

Naopak Petra Chocová na finále nedosáhla, když v semifinále prsařské stovky skončila stejně jako v rozplavbách čtrnáctá se ztrátou vteřiny a půl na postup.

V druhém soutěžním dnu v bazénovém plavání zazářil Francouz Camille Lacourt, který v závodě na 100 metrů znak vytvořil evropský rekord. Časem 52,11 vylepšil o šestnáct setin sekundy rok starý výkon Němce Helgea Meeuweho. Postaral se tak o vůbec první evropský rekord od zákazu revolučních celotělových plavek, který platí od tohoto roku.