Český tým čeká v sobotu utkání s Portugalskem. V pondělí pak narazí na Řecko. Oba duely startují v 18 hodin a my Vám z nich přineseme textový přenos.

Dánsko – Česko 23:14 (9:9)
Nejvíce branek: M. Hansen 5/4, M. Landin 4, Pytlick 4 – V. Patzel 4/1, Kašpárek 3, Piroch 2. Rozhodčí: K. Gasmi, R. Gasmi. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/1. Vyloučení: 3:3.

Je dobojováno! Dánsko nakonec potvrdilo roli favorita a poráží český tým 23:14. Dnes se v Mnichově odehrál duel dvou rozdílných poločasů. V tom prvním Češi drželi s Dánskem krok a do kabin se odcházelo za stavu 9:9. Ve druhém poločase ale Češi přidali jen pět branek. V závěru první půle se do dánské branky postavil Nielsen, který dnes nedal českým střelcům příliš šancí. Naopak Dánové po přestávce útočili s obrovskou lehkostí, vycházelo jim přenášení hry na křídla a zaslouženě si došli pro vítězství.

Konec zápasu.

60

V závěru utkání ještě Nielsen vyčaroval další parádní zákrok. Na opačné straně se blýskl i Tomáš Mrkva.

59

Lauge Schmidt využil mezírku v české obraně a překonal Tomáše Mrkvu.

59

Další český útok zakončil Kašpárek, jenže neměl seřízená mířidla.

58

Do zakončení vlétl ve vysoké rychlosti Damgaard, který míč uklidil k tyči.

58

Češi se prosadili hned v úvodu přesilovky. Faul na Jonáše Patzela potrestal Vojtěch Patzel.

57

Magnus Landin Jacobsen fauloval Jonáše Patzela a dostává dvě minuty.

57

Po delší době nevyšel útok ani soupeři. Střela o zem se odrazila vysoko nad českou branku.

56

Kašpárek znovu střílel z těžké pozice, ale dánský brankář byl připraven.

56

Oddechový čas pro tým Česko.

55

Z další těžké pozice sehráli Dánové míč na pivota Jorgensen střelou o zem rozvlnil síť.

54

Jakub Hrstka měl prostor na levém křídle, jenže dánský brankář Nielsen působí skutečně jako zeď.

53

Do branky se postavil Hrdlička, ale Hansen proměnil i čtvrtou sedmičku v utkání.

53

Dánové se dlouho probíjeli do zakončení, ale získali výhodu sedmimetrového hodu. Dvě minuty navíc dostává Stanislav Kašpárek.

52

Mezi obránce vletěl Vojtěch Patzel, který napálil míč do dolního rohu.

52

Další vyloučení na dánské straně. Odpočinout si odchází Magnus Jensen.

51

Na opačné straně svou třetí sedmičku v utkání proměnil Mikkel Hansen.

51

První proměněná sedmička českého týmu na turnaji! Prosadil se Vojtěch Patzel.

50

Tomáš Babák se individuálně tlačil do zakončení a vybojoval sedmimetrový hod.

50

Z otočky na brankovišti se s velkou porcí štěstí i přes blokujícího obránce prosadil Jorgensen.

49

Havran při zakončení fauloval Gidsela a vysloužil si dvouminutový trest.

49

Výborný zákrok v podání Tomáše Mrkvy. Tentokrát si na něm vylámal zuby Kirkelökke.

48

Dánové znovu chtěli zakončit útok z levého křídla, jenže přihrávka na Landina Jacobsena skončila v autu.

47

Reichl zůstal sám před brankářem, jenže trefil jeho stojnou nohu. Českému týmu se v ofenzivě vůbec nedaří.

47

Po rychlé rozehrávce se rozběhl Kirkelökke a zapsal svou první branku v utkání.

46

Pytlick se tlačil do zakončení, ale Češi k němu výborně přistoupili.

45

Tomáš Babák se uvolnil a po jedenácti minutách přidal další českou branku.

45

Landin Jacobsen přidává během druhého poločasu už čtvrtý gól z levého křídla. Akce Dánska jsou jako jednovaječná dvojčata.

44

Stanislav Kašpárek si v přesilovce udělal prostor, jenže jeho pokus směřující do dolního rohu dánský brankář vykopl.

44

Lukas Jorgensen fauloval Babák a sudí jej vyloučil. Dánský hráč není s verdiktem spokojený.

43

Landin nedovoleně atakoval Kašpárka. Češi zůstanou u míče a mohou pokračovat ve snaze o prolomení ofenzivního trápení.

42

Klíma si znovu sebevědomě troufl na zakončení, jenže Nielsen po svém příchodu do branky předvádí jeden zákrok za druhým.

41

Potřetí v krátkém časovém sledu se z levého křídla prosadil Landin Jacobsen.

40

Piroch si nepotykal se zpracováním míče a daroval Dánům jeho držení. Češi začínají kupit zbytečné chyby.

40

V ofenzivě se Dánové naopak rozehrávají k jistému výkonu. Individuálně se prosadil Lauge Schmidt.

39

Dánové výborně brání a Češi musí střílet z těžkých pozic. Další úspěšný zákrok dánského brankáře.

38

38

Silná pasáž dánské ofenzivy! Z levého křídla opět udeřil Landin Jacobsen.

38

Další ránu Klímy ze středu přečetl dánský brankář a dokonce míč udržel v ruce.

37

Dánsko odskakuje do vedení o dvě branky! Z rychlé akce se prosadil Magnus Landin Jacobsen.

36

Dánové svou přesilovku využili až v samotném závěru, kdy se prosadil Mathias Gidsel.

36

Klíma už musel zakončovat, jenže z velké vzdálenosti netrefil branku.

35

Pytlick se po rychlé kombinaci dostal do zakončení, ale Mrkvovi tentokrát pomohlo břevno.

34

Za zatažení za Hansenův dres je na dvě minuty vyloučen Dominik Solák.

34

S odpovědí na opačné straně přispěchal Reichl. Výborný podběh!

33

Úvodní branku druhého poločasu vsítili Dánové. Pytlick se uvolnil z levého křídla a překonal Mrkvu.

32

Další obrovskou šanci měl z levého křídla Trkovský, jenže branku minul o pořádný kus.

32

Dánové měli po tečované ráně i kus štěstí, neboť Nielsen míč s problémy vyrazil těsně před čárou.

31

Mrkva vstoupil do druhého poločasu dalším povedeným zákrokem. Vynikající vzpruha na úvod druhé půle.

31

Dánové se hned v úvodu druhého poločasu vydali vpřed. Výbornou práci v defenzivě odvedl Dominik Solák.

31

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Úvodní půlhodina tohoto šampionátu se českému týmu povedla. Dánové sice v úvodu utkání dokázali odskočit do vedení 4:1, nicméně český tým přidal a dokázal se dotáhnout. Výborný výkon zatím předvádí brankář Tomáš Mrkva, který vytáhl pět úspěšných zákroků. V ofenzivě zatím vládne Stanislav Kašpárek. Na opačné straně se třikrát trefili také Mikkel Hansen a Simon Pytlick.

30

První poločas skončil.

30

V samotném závěru prvního poločasu ještě mohli Češi zakončit, jenže se o možnost připravili nepovedenou přihrávkou.

29

Sudí signalizoval pasivitu. Následnou střelu z těžké pozice Nielsen dokázal vyrazit.

29

28

Dánové se hnali do rychlého protiútoku, jenže Landin na dlouhou přihrávku nedosáhl.

28

Hansen proměnil i svou druhou sedmičku v utkání.

27

Jonáš Patzel si troufl na další zakončení, nicméně dánský brankář Nielsen svůj tým podržel.

26

Jakobsen zakončoval po výpadu z levého křídla, ale Mrkva mu zmenšil střelecký úhel a znovu zasáhl pravou rukou!

25

Češi podruhé v utkání vedou! Jonáš Patzel ze středu propálil brankáře.

25

Pytlick si troufl na těžké zakončení levou rukou, ale Mrkva podržel český tým dalším výborným zákrokem.

24

Oddechový čas pro tým Dánsko.

24

Po přihrávce na levou stranu okamžitě vypálil právě Vojtěch Patzel, který z dálky trefil dolní roh parádním podstřelem.

23

Patzel se odvážně tlačil do zakončení, ale rozhodčí viděl faul na českého hráče. Češi zůstanou u míče.

22

Mikkel Hansen sedmičku proměnil tvrdou ránou do horního rohu.

22

Gidsel vlétl do zakončení, jenže jej fauloval Hrstka. Bude z toho úvodní sedmimetrový hod pro Dánsko.

21

Stanislav Kašpárek utekl po křídle a nádhernou technickou střelou překvapil dánského brankáře.

21

Na opačné straně rovněž z dálky skóroval Pytlick.

21

Češi zatím zvládají na branky soupeře bleskově odpovídat. Z výskoku se z velké dálky prosadil Kašpárek. Dánský brankář si na míč sáhl.

20

Do volného místa vlétl Gidsel, který jednoduše propálil bezmocného Mrkvu.

19

Z protiútoku se do zakončení opět tlačil aktivní Tomáš Babák, který byl faulován. Zatím sledujeme vynikající výkon českého týmu.

18

Tomáš Babák nabral rychlost, do zakončení se dostal z hloubky a vyrovnal.

18

Na opačné straně bleskově odpověděl Magnus Jensen, který měl trestuhodně příliš mnoho prostoru.

17

Je vyrovnáno! Fantastický návrat českého týmu do zápasu. Proti obraně se prosadil důrazný Kašpárek.

16

Mrkva připisuje svůj třetí zákrok v utkání. Defenziva českého týmu zatím hraje na maximum.

15

Prostor na brankovišti dostal Tomáš Piroch, který bleskovým švihem snížil na rozdíl jediné branky.

14

Na opačné straně šel Jakobsen sám na českého brankáře, jenže ten vytáhl fantastický zákrok!

14

Klíma se dostal přes obránce a po delší době rozjásal české fanoušky!

14

Střela Matěje Klímy z výskoku sice skončila nad břevnem, ale Jensen po zákroku dostal žlutou kartu.

13

Dánsko začíná být v ofenzivě efektivnější. Mnoho prostoru dostal Pytlick, který přidal svou druhou branku v utkání.

12

Na opačné straně se výborně prosadil Dominik Solák, jenže opět trefil tyč. Branková konstrukce byla v akci už třikrát.

11

První zákrok si připsal také Tomáš Mrkva. Tentokrát zastavil ránu směřující doprostřed branky.

11

Dánové se opět tlačili do zakončení středem, ale narazili na český blok.

10

Po delší době se prosadili Dánové. Rychlé nohy ukázal Pytlick, který si hravě poradil s brankářem.

9

Piroch se krásně uvolnil, jenže musel zakončovat v pádu a trefil tyč.

9

Klíma si troufl na zakončení ze středu, jenže defenziva Dánska jeho pokus srazila mimo branku.

8

Sedmimetrový hod si vzal na starost Jakub Hrstka, jenže netrefil branku.

7

Bude tady první sedmimetrový hod pro český tým. Klíma hledal Reichla, kterého soupeř doslova skolil k zemi.

6

Další úspěšný zásah dánského brankáře. Čeští hráči zatím musejí střílet z těžkých pozic.

5

Mikkel Hansen musel střílel ze země a krásně umístil míč k zadní tyči.

5

Česká defenziva zatím pracuje skvěle. Česká obrana hraje blízko u sebe a nenechává soupeře střílet.

4

Další české zakončení skončilo po odrazu od země na břevně. Zakončoval Klíma.

3

Emil Jakobsen dostal přihrávku na levé křídlo a efektní střelou vyrovnal.

2

Tomáš Piroch si troufl na těžkou střelu a vstřelil první branku českého výběru na tomto šampionátu.

2

Klíma sice dopravil míč do sítě, ale ještě před zakončením byl pískán faul.

1

Piroch se tlačil do prvního zakončení, jenže byl zastaven dánskou defenzivou. Češi zůstanou na míči.

1

Češi mají k dispozici úvodní útok dnešního souboje. Od úvodu se projevuje parádní atmosféra.

1

Utkání právě začalo.

Ještě před začátkem úvodního zápasu české reprezentace na turnaji zazní hymny obou zemí.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Dánové budou hrát v červeném, zatímco Češi obléknou bílou sadu.

Úvodní sestavy:

Dánsko: N. Landin, Nielsen – Kirkelökke, M. Landin, E. Jakobsen, Lauge Schmidt, Jensen, Lindberg, Gidsel, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, M. Hansen, Jorgensen, Damgaard, Hald Jensen, Pytlick.

Česko: Mrkva, Hrdlička – Hrstka, Piroch, J. Patzel, Štěrba, Kašpárek, Reichl, Babák, Trkovský, Havran, Klíma, V. Patzel, Solák, Zeman, Režnický.

Rozhodčí: K. Gasmi, R. Gasmi.

Vzájemné souboje

Česko se s Dánskem na vrcholných akcích utkalo celkem čtyřikrát. Hned třikrát zvítězili Dánové. V posledním měření sil na evropském šampionátu v roce 2018 však Češi vyhráli 28:27

Česko

České házenkáře čeká v Mnichově start házenkářského šampionátu. A hned na úvod narazí na silné Dánsko. V sobotu se pak český výběr střetně s Portugalskem, což by měl být duel o postup z druhého místa. Působení v základní skupině zakončí Češi v pondělí proti Řecku. Ještě před startem turnaje však z výběru vypadl Matěj Nantl a křídla Josef Hozman a Jan Blecha. Na křídla tak zůstávají jen Jakub Štěrba a Jakub Hrstka. V přípravném duelu s Maďarskem si navíc menší zranění přivodil brankář Tomáš Mrkva, který by ale měl do turnaje zasáhnout. Právě v Maďarsku odehráli Češi jediný lednový přípravný duel, který po velkém boji vyhráli 26:25.

Dánsko

Dánové vstupují do dnešního souboje v roli obrovského favorita. Právě Dánsko je ve skupině s Českem, Řeckem a Portugalskem pasováno do role aspiranta na první místo. Před rokem totiž Dánsko ovládlo Mistrovství světa. Od té doby navíc vyhrálo devět z deseti následujících utkání. V tom jediném pak remizovalo s Norskem, a to na začátku letošního roku. Poté ale přehrálo Egypt i Nizozemsko. Na předchozím evropském šampionátu pak Dánové získali bronz. V jejich kádru nechybí Niklas Landin Jacobsen, který byl v letech 2019 a 2021 vyhlášen hráčem roku IHF.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství Evropy mužů mezi Dánskem a Českem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.