Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

České házenkářky v Praze utrpěly v souboji s Nizozemskem první porážku v kvalifikaci o postup na ME. Češky bohužel nezachytily vstup do zápasu a prohrávaly brzy o šest branek. Postupně se ale rozehrály k výbornému výkonu a když brankářka Novotná likvidovala osm minut hostům šanci za šancí, dokázaly se ve 47. minutě zásluhou Jeřábkové poprvé dostat do vedení 25:24. Jenže bylo to také naposledy, Nizozemky přeřadily na vyšší rychlost a otočily třemi brankami v řadě, když naopak delší půst potkal Češky. Domácí celek už stačil jen zmírnit v závěru smolnou porážku na nejtěsnější poměr, na víc už nezbyl čas.
Hezký večer fanouškům házené přeje Karel Jedlička, děkuji za pozornost!

Česko – Nizozemsko 29:30 (16:18)
Nejvíce branek: Jeřábková 9/4, Königová 3, Šustáčková 3, Stellnerová 3, J. Franková 3 – van Weteringová 5, Housheerová 5, Nüsserová 4, van der Vlietová 4, Abbinghová 4/1. Rozhodčí: Lovinová, Stancuová (ROU). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 2:6. Diváci: 1489.

Konec zápasu.

60

Malesteinová ztrácí míč a Šustáčková ještě pět vteřin před koncem zmírňuje ranou pod břevno porážku.

60

Cholevová z brankoviště v pádu trefuje jen tělo ten Holteové. To byl bohužel zřejmě klíčový okamžik závěru zápasu, do kterého zbývá jen půl minuty.

59

Dominika Zachová ještě vykřesala jiskřičku naděje pro domácí pěknou ranou pod břevno z pravého křídla.

58

Šustáčková nachází křížnou přihrávkou na levém křídle Königovou, jenže ta netrefila bránu.

57

Housheerová střílí přesně pod břevno.

57

Markéta Jeřábková však vzápětí proměňuje rychlý samostatný výpad a dává už svou devátou branku.

57

Lois Abbinghová proskočila pravou spojkou a nízkou střelou zvyšuje.

56

Šustáčková z pravé spojky minula zadní tyč.

56

Tamara Haggertyová (NED) udeřila Jeřábkovou do obličeje a je dnes podruhé vyloučena na dvě minuty.

55

Dnešní utkání sleduje 1489 diváků.

55

Oddechový čas pro Česko.

55

Technická chyba Jeřábkové nebyla potrestána, při nizozemské akci podběhla Dulferové přihrávka pod rukou.

54

Jenže brzy odpovídá neméně přesnou střelou van Weteringová.

53

Natálie Kuxová dostala do rychlého brejku přihrávku od Cholevové a skóruje na zadní tyč po šestiminutovém českém mlčení.

52

České vedení vyburcovalo soupeřky k třígólové šňůře, Housheerová se protáhla obranou a překonala Novotnou, která míč jen ztlumila.

50

Z levého křídla předvedla luxusní oblouček přes Novotnou do horního růžku van Weteringová. Hosté opět otáčejí stav zápasu.

49

Osmiminutový střelecký půst Nizozemska ukončila Lois Abbinghová ze sedmičky.

49

Katka Dresslerová (CZE) dostává Česko do oslabení, navíc je nařízena sedmička.

48

Novotná na čáře vystihla ránu Abbinghové k tyči. Nizozemky drží na uzdě již sedm minut a jen tuto střelkyni vychytala potřetí v rychlém sledu.

47

Markéta Jeřábková přidává osmý gól, polovinu z toho nastřílela ze sedmiček, při nichž je dnes neomylná!

46

Třetí proměněná sedmička Jeřábkové, poprvé od stavu 0:0 je v Praze vyrovnáno!

46

Nikita van der Vlietová (NED) dostává svůj druhý dvouminutový trest.

44

Důležitý zákrok předvedla také Yara ten Holteová při brejku Königové po levé straně. Při dorážce česká házenkářka došlápla do brankoviště.

44

Nepřesné střely na obě strany, po Šustáčkové nezakončila ani van der Heijdenová.

43

Další fantastický zákrok Novotné nohou proti nájezdu Sprengersové.

43

42

Kristýna Königová si našla prostor a dostává domácí přesnou střelou znovu na kontakt.

41

Ze samostatného nájezdu překonala Novotnou van der Vlietová.

40

Novotná vykopává po nizozemském přečíslení jasnou šanci van der Vlietové do ochranné sítě!

40

Za Česko odpovídá dalším kontaktním gólem Charlotte Cholevová

40

Nikita van der Vlietová pálí na druhé straně také přesně.

39

Ztlumenou ránu Markéty Jeřábkové vyškrabuje ten Holteová až za brankovou čarou, gól platí.

39

Individuálním průnikem se mezi střelkyně poprvé zapisuje Zoë Sprengersová.

38

Střídající Sabrina Novotná vyráží sedmičku Malesteinové, které je při pokusu o dorážku pískáno došlápnutí do brankoviště.

37

Hala je ve varu, Češky jsou po pátém gólu Jeřábkové opět na dostřel.

36

Na druhé straně zakončuje secvičenou kombinaci opět z křídla Malesteinová.

36

Kristýna Königová dostala dlouhý míč přes celé hřiště a po zpracování ze vzduchu zavěsila.

36

Bombu Šustáčkové k zadní tyči vystihla ten Holteová.

34

Díky trefě Laury van der Heijdenové hosté opět odskakují.

34

Dominika Zachová dostala přihrávku do proskoku na pravou spojku a z brankoviště překonala brankářku o zem.

33

Stellnerová skóruje o zem, ale branka pro nějaký technický přestupek neplatí.

31

Angela Malesteinová zakončila bleskovou přesilovkovou souhru Nizozemek z křídla.

31

Markéta Šustáčková (CZE) je první vyloučenou domácí hráčkou.

31

Z výskoku zavěsila bombou Markéta Šustáčková a dává kontaktní gól.

31

Začal druhý poločas.

V atraktivní přestřelce českým házenkářkám chvíli trvalo, než chytily rytmus, nabranou šestibrankovou ztrátu stačily do přestávky stáhnout na třetinu díky gólu v poslední vteřině poločasu.

30

První poločas skončil.

30

Natálie Kuxová skvěle obstřelila zeď trestným hodem z devíti metrů po odpískání!

30

Na pivotu se přes obranu prosadila důrazná van der Heijdenová a zavěsila.

29

Další proměněná sedmička Jeřábkové.

28

Teď se to sype, že nestíhám zapisovat, opět skóruje po rychlé výměně míče důrazná Nüsserová.

28

Julie Franková dovršila hattrick okamžitě po rozehrávce.

28

Za hosty odpovídá potřetí Nüsserová.

27

První gólový příspěvek Cholevové znamená snížení na rozdíl dvou branek.

27

Kudláčková se blýskla proti osamocené Hendrikseové, která už nezpracovala odražený míč k dorážce.

26

Po úspěšném zákroku brankářky Kudláčkové dokončila akci přes celé hřiště její klubová spoluhráčka Julie Franková.

25

Markéta Jeřábková navíc trestá její faul ze sedmimetrového hodu.

25

Tamara Haggertyová (NED) je už čtvrtou vyloučenou házenkářkou hostů.

24

Smitsová svým prvním gólem znovu zvyšuje na pětibrankový rozdíl.

24

Také slávistická Julie Franková našla recept na nizozemskou brankářku ten Holteovou.

23

Síť napnula tvrdou střelou Kristýna Königová.

23

Smitsová z otočky nachází Nüsserovou, která se prosazuje pěkným obloučkem přes vysunutou brankářku.

22

Petra Kudláčková reflexivně vykopla dělovku Housheerové. Nizozemsko však zůstává na míči.

22

Oddechový čas pro Nizozemsko.

22

Míč ztratila Haggertyová, jenže český protiútok končí nepřesnou přihrávkou Kuxové.

21

Jeřábková v přesilovce netrefila tvrdou střelou bránu.

20

V dvojnásobném oslabení však pálí do sítě Tamara Haggertyová.

20

Kelly Dulferová (NED) posílá za dalších 10 vteřin svým druhým vyloučením hosty do čtyř.

19

Nikita van der Vlietová (NED) jde na dvě minuty pykat na trestnou.

19

Stellnerová trestná nizozemskou nepřesnost.

19

Jeřábková snižuje v pádu do brankoviště z pozice pivotky.

18

Nikita van der Vlietová však již střelou o zem mezi nohy slávistickou brankářku překonává.

17

Kudláčková vyráží ránu Abbinghové z protiútoku.

16

Po technické chybě Jeřábkové přidává svůj třetí gól van Weteringová.

16

V plném počtu skóruje po přesné nizozemské kombinaci Larissa Nüsserová.

14

Porubská Michaela Demlová podržela míč proti přesile na pivotu a přihrála Markétě Šustáčkové, která z proskoku pravou spojkou snižuje.

13

Kelly Dulferová (NED) je první vyloučenou hráčkou.

11

Anna Franková trestá z brejku technickou chybu Malesteinové.

11

Dobrá česká odpověď z přesné ruky Markéty Jeřánkové.

11

Zatím je to nečekaně jasná záležitost. Po slabší střele Stříškové do brankářky rozehrály Nizozemky na levé křídlo na van Weteringovou, která nezaváhala.

10

Naopak Stříškovou v jasné šanci vychytala nizozemská brankářka.

9

Abbinghová využívá samostatný nájezd nekompromisní ranou zblízka.

9

Oddechový čas si vybírá Česko.

9

Housheerová dotáhla křížnou střelou do šibenice hattrick.

8

Lois Abbinghová (NED) dostává žlutou kartu.

7

Angela Malesteinová proměňuje první sedmičku zápasu.

6

Konečně zasahuje úspěšně Kudláčková a zakládá českou protiakci, kterou využívá z levého křídla do bližší šibenice Adéla Stříšková.

5

Na druhé straně se prosazuje opět osamocená Stellnerová z hranice brankoviště.

5

Další rychlý brejk proměňuje Lois Abbinghová, zatím Nizozemky skórovaly z každé střely.

4

Bo van Weteringová trestá z rychlého protiútoku chybu Cholevové z levého křídla o zem.

3

Úplně volná Nikita van der Vlietová nezaváhala střelou pod břevno.

2

Jenže bleskově po rozehrání udeřila opět Housheerová.

2

Pěknou českou souhru zakončila z pivota Alena Stellnerová.

1

Tvrdou střelou pod břevno zavěsila hned z prvního útoku hostů Dione Housheerová.

Češky hrají v červených, Nizozemky v temně modrých dresech.

1

Utkání právě začalo.

Setmělou halou znějí státní hymny, na zápas českých házenkářek přišla velmi slušná návštěva.

Úvodní sestavy:

Česko: Kudláčková, Novotná – Königová, Demlová, Stříšková, Kordovská, Šustáčková, Desortová, Stellnerová, Kuxová, J. Franková, A. Franková, Dresslerová, Zachová, Jeřábková, Cholevová.
Trenér: Dahl

Nizozemsko: Duijndamová, ten Holteová – van der Heijdenová, Abbinghová, Nüsserová, Wolfsová, van Weteringová, Haggertyová, Dulferová, Smitsová, Sprengersová, Malesteinová, van der Vlietová, Hendrikseová, Housheerová, Molenaarová.
Trenér: Johansson

Rozhodčí: Lovinová, Stancuová (ROU).

K duelu v Praze na Podvinném mlýně nastoupí domácí bohužel bez kapitánky Veroniky Malé, která má blíže nespecifikované zranění nohy. Oproti kádru z MS byla naopak povolána porubská pivotka Demlová.

Nominace na kvalifikační dvojzápas proti Nizozemsku:

Brankářky: Petra Kudláčková (Slavia), Sabrina Novotná (Kynžvart), Karin Řezáčová (Most)

Pravá křídla: Dominika Zachová (Most), Anna Franková (Metzingen / GER)

Pravé spojky: Sára Kovářová (Lublin / POL), Markéta Šustáčková (Molde / NOR), Charlotte Cholevová (Râmnicu Vâlcea / ROM)

Střední spojky: Natálie Kuxová (Most), Julie Franková (Slavia)

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Ikast / DEN), Kamila Kordovská (Plan de Cuques / FRA), Eliška Desortová (Dunajská Streda / SVK)

Levá křídla: Adéla Stříšková (Most), Kristýna Königová (Kynžvart)

Pivotky: Alena Stellnerová (Písek), Katka Dresslerová (Kynžvart), Michaela Demlová (Poruba) .

Češky se s Nizozemkami dosud utkaly sedmkrát a získaly jen jedno dílčí vítězství v kvalifikaci o MS 2015, kdy po desetigólové porážce venku doma zvítězily o dvě branky.

České házenkářky pokračují v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy dvojzápasem s Nizozemskem. To je největším favoritem skupiny a stejně jako domácí výběr zatím prochází kvalifikací bez ztráty bodu po vítězstvích nad Portugalskem a Finskem. V jeho prospěch hovoří o 15 gólů lepší skóre.
Oranjes zvítězily nad Českem na nedávném světovém šampionátu v základní skupině vysoko 33:20 a nakonec obsadily páté místo, zatímco Češky skončily osmé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.