To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Česko – Dánsko 14:29 (9:12)
Nejvíce branek: Kovářová 4, Jeřábková 3/1, V. Malá 2 – Friisová 4, Pedersenová 3, Heindahlová 3. Rozhodčí: Belkhiri, Hamidi (ALG). Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1 019.

České házenkářky na povedený první poločas nenavázaly a od Dánek nakonec schytaly tvrdý debakl 14:29. Úvodní dějství favoritky vyhrály rozdílem pouhých tří branek, ale ve druhém poločase už hrály od první do poslední vteřiny svou hru a výsledný náskok navýšily až na patnáct gólů. Velmi dobrý výkon dnes předvedla gólmanka Toftová, jež dosáhla úspěšnosti zákroků přes 50%, avšak nutno vyzdvihnout i Petru Kudláčkovou, která několika povedenými zákroky zabránila Češkám ve schytání ještě větší nálože.

Svěřenkyně kouče Jensena potvrdily medailové ambice a zvítězily i v pátém utkání na šampionátu, v tom šestém si to rozdají o prvenství ve skupině s Němkami. Češky byly už před utkáním bez šancí na postup do čtvrtfinále.

Konec zápasu.

60

Závěrečný útok patřil českým házenkářkám. Patnáctého gólu se ovšem nedočkaly, střelu Hurychové vyrazila Toftová nad břevno.

59

Trpělivá dánská hra přináší kýžené ovoce. Při signalizované pasivitě vypálila Jörgensenová a trefila se nad levou ruku Michaely Malé.

58

Naopak je to Böhmeová, která navýšila dánské vedení. Překonala Malou, která dostala na poslední minuty prostor mezi třemi tyčemi na úkor Kudláčkové.

58

Smůla pro Mikuláškovou. Povedené individuální akci chyběla jen gólová tečka, míč odrazem o zem skončil na břevně.

57

Dánky hrají přesně to, co potřebují. Línou kombinaci najednou zrychlila Pedersenová nahrávkou na Michalu Elsberg Möllerovou, která sama před gólmankou nezaváhala.

56

Na čtvrtý úspěch v utkání útočila Markéta Jeřábková. Nicméně i ona si vylámala zuby na Toftové, jež ránu vyrazila na pravou tyč.

55

Zmíněna byla Kudláčková, ovšem i Toftová chytá fantasticky. Poté, co vyrazila pokus Knedlíkové, vzrostla její úspěšnost zákroků nad 50%.

54

Rikke Iversenová se nenechala rozhodit jedním neúspěchem a okamžitě vypálila podruhé, v tomto případě neomylně nad ležící gólmanku.

54

Jestli lze ve druhém poločase vyzdvihnout výkon některé Češky, tak jedině Petry Kudláčkové. Ta pokračuje v předvádění parádních zákroků, nyní vychytala Iversenovou.

53

V brejku i Veronika Malá. Ta bohužel neuspěla, v plném běhu napálila lehce vyběhnuvší Toftovou do levé ruky.

53

Bleskurychlá dánská odpověď. Za obranu dostala dokonalou nahrávku Jörgensenovou, na její dělovku byla Kudláčková krátká.

52

Pěkná akce Sáry Kovářové. Česká házenkářka proskočila mezi dvěma protihráčkami a v pádu vyzrála i na Toftovou.

51

Do akce se zapojila i Möllerová a trenéru Jensenovi se okamžitě odvděčila gólem, z pravého křídla vypálila parádní ránu na zadní tyč.

50

Už si Markéta Jeřábková hledala prostor ke střele, když jí rozhodčí odpískal kroky. Balón se tedy stěhuje do dánských rukou.

49

Jenže útok Dánek pokračoval a výsledkem je fakt, že favoritky poprvé v utkání vedou dvouciferným rozdílem. Pedersenová tentokráte rozvlnila síť.

49

Čtrnáctý zákrok zapsala Petra Kudláčové proti ráně Pedersenové, tu instinktivně vykopla pravou nohou.

48

Oddechový čas pro Česko.

47

O nahrávku si pohybem řekla Böhmeová. Od Toftové ji obdržela a padající brankářce hodila míč nad pravou nohu.

46

Pěkná individuální akce Louise Kathariny Burgaardové přinesla jednadvacátý dánský gól. V plném běhu vyprodukovala dělovku do protipohybu Kudláčkové.

45

Šťastná trefa Sáry Kovářové. Její pokus Toftová chytila, ale najednou jí míč vypadl z rukou a skončil až v síti.

45

Rozdíl ve skóre čítá už osm branek. Heindahlová obdržela nahrávku do otevřené obrany, Kudláčková na její střelu do dolních pater brány pravou nohou nedosáhla.

44

Petersenová si stoupla na sedmičku a poradila si s velkým přehledem, na střelu do pravého dolního rohu Kudláčková nedosáhla.

43

Dvouminutový trest pro Markétu Jeřábkovou. Nejlepší česká házenkářka na turnaji strčila příliš prudce do Burgaardové.

42

Skvěle vyřešený protiútok. Dominika Zachová vzala zodpovědnost na sebe a hodem nad pravou ruku Toftové dnes uspěla poprvé.

41

Dánky opět navyšují vedení. Kathrine Heindahlová si vyměnila balón s Burgaardovou a tváří v tvář brankářce nezaváhala.

40

Burgaardová dokázala krásně uvolnit Heindahlovou, jež chytře vystřelila o zem, padající Kudláčková na míč nedosáhla.

40

Po delší době o sobě dala vědět Markéta Jeřábková. Ze spojky vypálila nechytatelnou ránu do horních pater brány.

39

Za obranu si na nahrávku Tranborgové naběhla Burgaardová. V pádu dokázala zavěsit pod levou ruku české brankářky.

39

Ano, gól konečně padl. Sára Kovářová využila volného prostoru na pravém křídle, Tfotovou překvapila na přední tyči.

38

Že by se Češky konečně dočkaly prvního gólu ve druhé půli? Budou hrát přesilovku po faulu Anne Mette Hansenové.

37

Pedersenová podruhé utekla do brejku, podruhé uspěla. Kudláčková neměla šanci, na střelu z bezprostřední blízkosti reagovala pozdě.

37

Žlutou kartu obdržel za přílišné protesty český trenér Jan Bašný. Roli určitě sehrála i frustrace z faktu, že se jeho svěřenkyním v úvodu druhé půle vůbec nedaří v koncovce.

36

Kudláčková nepřestává udivovat. Parádně zastavila tvrdou střelu Haugstedové, tu s velkým štěstím udržela pod nohou.

36

Rozběhnutá Střížková byla rozběhnutá, když jí Cholevová adresovala nahrávku za tělo. Balón zadarmo pro Dánsko.

35

Petersenová zatím další gól nepřidala. Střílela z levého křídla z hodně krkolomné pozice, úřadovala Kudláčková.

34

Petra Kudláčková se prostřelit nenechala! Správně odhadla, kam bude Hansenová střílet, levou ruku míč se štětím vytěsnila na tyčku.

33

Hurychová faulovala a rozhodčí ji vyloučili na dvě minuty. Některá z dánských házenkářek navíc bude házet sedmičku.

33

Od Toftové obdržela dlouhou nahrávku do úniku Pedersenová. Zakončovala s velkým přehledem, Kudláčková neměla žádnou šanci.

32

Line Haugstedová počkala na pohyb gólmanky Kudláčkové, balón pak nasměrovala neomylně do jejího protipohybu.

32

Cholevová odskočila směrem ještě od branky a z velkého úhlu na Toftovou nestačila, Dánka zapsala snadný zákrok.

31

Petra Kudláčková navazuje tam, kde přestala. Parádním zákrokem levou nohou vykopla dělovku Burgaardové.

31

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:20.

České házenkářky zaslouží za výkon v prvním poločase proti Dánsku slova chvály. Jen škoda, že si neudržely slibný čtyřgólový náskok vytvořený v úvodních minutách, nicméně ani tříbrankové manko není něco, za co by se svěřenkyně kouče Bašného měly stydět. Opařené Dánky se z nepovedeného úvodu dlouho vzpamatovávaly, ale nakonec se dostaly ke své hře a od poloviny poločasu soupeřky výrazně přehrávaly. Je to Petra Kudláčková, jež několika skvělými zákroky udržela český celek v těsném odstupu a udržela tak, byť minimální, šance na senzační vítězství.

30

První poločas skončil.

30

Poslední akce prvního poločasu patřila Dánkám. Z pivota střílela Böhmeová, Petra Kudláčková vytáhla míč pravou rukou nad břevno.

29

Dánská odpověď přišla okamžitě. Emma Friisová opět zaúřadovala na levé křídle, Kudláčková očekávala spíše ránu na zadní, nikoliv přední tyč.

28

Holanová čekala na levém křídle a dočkala se balónu! Sběhla si pak blíže bráně a Toftové hodila míč k bližší, pravé tyči.

28

Na sedmičku si stoupla Petersenová. Zachovala pevné nervy a přesnou ruku, Kudláčková neměla šanci.

27

Poté, co neuspěla při střeleckém pokusu, odpyká si Markéta Jeřábková dvě minuty na trestné židli. V kvalitním zakončení zabránila Jörgensenové stržením k zemi.

26

Pěkná kombinace, ale nepříliš povedené zakončení. Slabou střelu Markéty Jeřábkové Toftová zvládla vyrazit.

26

Z hodně těžkého úhlu pálila Heindahlová. Petra Kudláčková nezaváhala a pravou nohou přikopla míč ke spoluhráčce.

25

Vyššího počtu hráček využila Adéla Střížková. Na levé spojce zůstala úplně osamocena, napodruhé na Toftovou vyzrála.

24

Přesilovka českého týmu bude dvojnásobná! Böhmeová doplňuje Jörgensenovou a na Dánky čekají nepříjemné chvíle.

23

Jako nůž máslem projela českou obranou Simone Cathrine Petersenová. Věděla si rady i sama před Kudláčkovou.

23

Snížení měla na kontě Střížková. I s jejím pokusem si ovšem Toftová smlsla, vykouzlila reflexivní zákrok pravou nohou.

22

Na dvě minuty si odchází odpočinout Jörgensenová. Držela Hurychovou, jíž následně i povalila k zemi, nebylo co řešit.

22

Friisová dvakrát uspěla na přední tyč, tentokráte zkoušela štěstí hodem k zadní tyči. Neuspěla, Kudláčková zasáhla levým bokem.

21

To se povedlo. Gólmanka Toftová výborným dlouhým pasem vyslala do brejku Iversenovou, tato hráčka navýšila dánské vedení na rozdíl dvou branek.

20

Po chybné rozehrávce vystartovali Dánky ve třech do brejku. Finální nahrávka putovala na střed k Haugstedová, která na Kudláčkovou vyzrála.

19

Výborný zákrok Toftové. Počkala si na střelu ze spojky a špičkou levé nohy zabránila osmému gólu ve své síti.

18

Oddechový čas pro Dánsko.

18

Cholevová výborně rozvinula akci na Veroniku Malou, jež tváří v tvář Toftové neuspěla, gólmanku napálila do hrudi.

17

Talentovaná Charlotte Cholevová vyprodukovala z levé strany parádní dělovku, které pomohlo za brankovou čáru břevno.

17

Akce Dánska pokračovala a na jejím konci stál sedmý gól. Emma Friisová skórovala z levého křídla na přední tyčku.

16

Tak to byla velká paráda! Petra Kudláčková nejprve zmenšila Heindahlové střelecký úhel, její pokus fantasticky vykopla pravou nohou.

15

Parádní dělovku vyprodukovala z pravé spojky Tranborgová. Kudláčková měla štěstí, v tomto případě ji zachránila pravá tyč.

14

Mikulášová vystihla rozehrávku a nahrála Kordovské, která mířila přes polovinu hřiště do prázdné brány, bohužel těsně minula.

14

Gól z křídla znamená vyrovnání. Cholevová prodloužila hru na Veroniku Malou, ta z levé strany uspěla hodem na přední tyč.

14

Za sražení protihráčky dostala trest na dvě minuty Haugstedová. Faulovaná Kovářová bolestivě upadla na zem.

13

13

Výborný zákrok Petry Kudláčkové. Na další povedenou střelu Tranborgové včas zareagovala a zákrokem levou nohou udržela míč před brankovou čárou.

12

Reprezentace Dánska začíná dominovat. Tranborgová opět ukázala kvality, když využila volnějšího středu a ve finále zacílila nechytatelně pod břevno.

12

Ne, ani teď Jeřábková neuspěla. Její zakončení zblokovala jedna z obránkyň, skákající míč pak ještě Toftová zachytila ve hře.

11

Dánky zastavily parádní úvod soupeřek a už jsou na stejné úrovni. Trine Östergaard Jensenová skórovala z levého křídla na zadní tyč.

11

S velkou chutí hrající Markéta Jeřábková třetí gól v zápase nepřidala, pravačkou vystřelila o kus vedle levé tyče.

10

Favoritky jsou rázem o jedinou branku zpět. Z levého křídla naskočila před bránu Emma Friisová, Kudláčkovou prostřelila mezi nohama.

9

Hansenová se provinila technickou chybou a Češky podle očekávání nikam nespěchají, hrají bez brankářky a už jim je signalizována pasivní hra.

8

První přesilovou hru si zahraje Dánsko. Dvouminutový trest vyfasovala Kordovská, ta příliš dlouho držela Jörgensenovou.

8

Premiérový úspěch i pro Haugstedovou. Po zákroku Toftové dostala dlouhou nahrávku a z pravé spojky skórovala ránou na zadní tyč.

7

Rychlá dánská odpověď. Tranborgová naskočila mezi dvě protihráčky a z bezprostřední blízkosti s přehledem propálila gólmanku.

6

Kombinační akce českého celku neměla chybu. Na jejím konci stála Jana Knedlíková, jež zakončila z pravého křídla neomylně na zadní tyč.

5

První úspěch seveřanek zaznamenala Emma Friisová. Na levé straně zaútočila z křídla Kudláčkovou prostřelila hodem na bližší tyč.

5

Dánky nastřelily břevno, načež obdržela nahrávku do úniku Veronika Malá. S Totfovou si poradila s velkým přehledem.

4

Jeřábková ukazuje, že ne nadarmo je nejlepší českou střelkyní. Naskočila si na spojce a vystřelila nechytatelně k levé tyčce.

4

Útočný faul Hansenové a Češky mohou zabojovat o další navýšení vedení. Úvod střetnutí je až překvapivě jednoznačný, ale ne na tu stranu, na kterou se očekávalo!

3

Markéta Jeřábková vstřelila na turnaji svůj jubilejní 20. gól, nařízenou sedmičku napálila nechytatelně do pravé šibenice.

3

Je to gól, Česko vede! Z levé strany vypálila Sára Kovářová, zkušená gólmanka Toftová na její pokus nedosáhla!

2

Jörgensenová měla velkou příležitost otevřít skóre ze sedmimetrového hodu, ale skvělá Kudláčová ji vychytala levou rukou!

1

Možnost prvního útoku dostaly české reprezentantky. Jeřábková zkusila podstřelem překvapit gólmanku, ale minula bránu.

1

Zápas mezi Českem a Dánskem odstartoval! Češky jsou bez šance na postup do čtvrtfinále, avšak skalp medailového favorita by byl parádním úspěchem.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Kudláčková, M. Malá – Knedlíková, Kordovská, Andrýsková, Mikulášková, Hurychová, Stříšková, J. Franková, Zachová, Kovářová, Jeřábková, V. Malá, Holanová, Kašpárková, Cholevová.
Trenér: Jan Bašný

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – Pedersenová, A. M. Hansenová, Heindahlová, Haugstedová, Böhmeová, Tranborgová, K. Jörgensenová, Jensenová, Burgaardová, S. C. Petersenová, Friisová, R. Iversenová, Möllerová.
Trenér: Jesper Jensen

Rozhodčí: Belkhiri, Hamidi (ALG).

Dánsko

Dánsko je v úplně jiném rozpoložení. Jeden z horkých favoritů na medaili ještě neztratil ani bod a opanoval všech pět zápasů na turnaji. Nutno podotknout, že Jensenova družina všechna utkání opanovala s přehledem, Tunisko, Kongo, Jižní Koreu i Maďarsko zdolala dvouciferným rozdílem. To jen potvrzuje očekávání, že seveřanky právem patří k favoritkám nejen na medaili, ale i na prvenství.

Česko

Češkám světový šampionát nevychází podle představ a je jasné, že do čtvrtfinále se nepodívá. Svěřenkyně kouče Bašného nejprve prohrály s Němkami, načež nestačily ani na Maďarky. V přímém boji o postup do osmifinálové skupiny svedly se Slovenkami, které v těsném souboji porazily 24:23. První zápas v osmifinále Češky nezvládly, Jižním Korejkám podlehly 26:32.

Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný páteční večer. vítám vás při sledování mistrovství světa žen, u zápasu skupiny 3 mezi Českem a Dánskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.