Adam Lacko na archivním snímku. Ale i na něm pózuje jako vítěz závodu.

Adam Lacko na archivním snímku. Ale i na něm pózuje jako vítěz závodu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Lacko vyhrál závod ME tahačů, Vršecký byl po pauze na stupních vítězů

• 0
Česká jména svítila ve výsledcích víkendových závodů mistrovství Evropy tahačů na Nürburgringu pořádně vysoko. Adam Lacko jednou vyhrál, v další ze čtveřice víkendových jízd skončil druhý. Těsně pod vrcholem se umístil David Vršecký, který si připsal jedno druhé a dvě třetí místa.

V průběžném pořadí šampionátu si Lacko upevnil druhou pozici, Vršecký se posunul na čtvrtou. Jejich stáj Buggyra dál vede Pohár konstruktérů.

„V sobotu se mi podařilo hned na úvod druhé místo a teď v poslední jízdě vítězství. Celkově jsem poodskočil třetímu Hahnovi, takže co víc si v tak prestižním závodě, jako je německý Nürburgring, přát,“ uvedl Lacko v tiskové zprávě.

Vršecký se po pauze opět probojoval na stupně vítězů, dokonce třikrát. „Auto funguje perfektně. Jsem nadšený, že se takhle zadařilo, a to nejen mně, ale celému týmu. V Poháru konstruktérů jsme upevnili vedení a poodskočili o 26 bodů,“ řekl Vršecký.

Příští závod seriálu mistrovství Evropy se pojede ve dnech 28. až 30. srpna na autodromu v Mostu.

Závod ME tahačů

Nürnburgring

Třetí závod: 1. Kiss (Maď./MAN) 25:07,175, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) -4,435, 3. Albacete (Šp./MAN) -5,643, ...8. Lacko (ČR/Buggyra) -30,273, 10. Vojtíšek (ČR/MAN) -46,462.

Čtvrtý závod: 1. Lacko 25:09,482, 2. Körber (Něm./MAN) -7,587, 3. Vršecký -7,863, ...12. Vojtíšek -52,257.

Průběžné pořadí ME: 1. Kiss 319 b., 2. Lacko 248, 3. Hahn (Něm./MAN) 225, 4. Vršecký 198, ...19. Vojtíšek 3.