Smrž má další body, Huleš upadl

• 2
Donington - Motocyklový závodník Jakub Smrž pokračuje ve vzestupu. Ve Velké ceně Británie v Doningtonu skočnil třináctý a získal tak další body, nyní tři, do světového šampionátu kubatury do 125 ccm. Jaroslav Huleš se po startu z šesté pozice posunul dokonce na třetí místo, ovšem v závěru druhého kola upadl a závod nedokončil. Pro vítězství si dojel Japonec Jouiči Ui. Vedení v průběžné klasifikaci si udržel Manuel Poggiali ze San Marina, který dnes skončil třetí.Výsledky pětistovek

"Změnili jsme typ přední pneumatiky a Jakub jel proto zpočátku opatrně, protože mu nedůvěřoval. Potom si zvykl a v závěru už zajížděl osmé nejrychlejší časy," uvedl manažer Smržova týmu Jaroslav Hanuš.

Smrž se blýskl třetím časem v sobotním kvalifikačním tréninku, který se jel v dešti. Závodníci v něm dosahovali zhruba o deset sekund horších časů než v pátek, takže si nemohl vylepšit postavení v kvalifikaci a dnes odstartoval z dvacátého místa.

V závodu se Smrž postupně zlepšoval a také díky vypadnutí několika jezdců před ním dokázal podruhé v řadě bodovat. Před týdnem v Assenu dojel pátý.

Výsledky: Do 125 ccm: 1. Ui (Jap./Derbi) 43:17,675, 2. Elias (Šp./Honda) -3,129, 3. Poggiali (San Marino/Gilera) -3,869, 4. Azuma (Jap./Honda) -3,966, 5. Cecchinello (It./Aprilia) -17,386, 6. Sanna (It./Aprilia) -23,647, 7. Jenkner (Něm./Aprilia) -
24,201, 8. Borsoi (It./Aprilia) -24,422, 9. Rodriguez (Šp./Aprilia) -28,039, 10. Talmacsi (Maď./Honda) -28,612,... 13. Smrž (ČR/Honda) -36,125, Huleš (ČR/Honda) nedokončil.

Pořadí MS po osmi závodech:
1. Poggiali 104 b., 2. Elias 97, 3. Borsoi 93, 4. Ui 86, 5. Azuma 85, 6. Cecchinello 77, ...15. Huleš 23, 20. Smrž 15.

Až do posledních metrů se bojovalo v kubatuře do 125 ccm o vítězství. Nakonec ho urval Japonec Jouiči Ui, druhý dojel Elias a třetí Poggiali.