JEZDEC A NAVIGÁTOR. Roman Odložilík a jeho navigátor Martin Tureček ovládli Rallye Kostelec (na snímku Rallye Český Krumlov). | foto: František Panec , MAFRA

Odložilík ovládl Rallye Kostelec a v domácím šampionátu dál vede

• 0
Roman Odložilík suverénně ovládl Rallye Kostelec a upevnil si vedení v mistrovství republiky ve sprintrallye. Na Rychnovsku za volantem speciálu WRC Citroën Xsara vyhrál v sobotu šest ze sedmi rychlostních zkoušek a zvítězil s náskokem 26,2 sekundy před svým hlavním soupeřem v boji o vedení v domácím šampionátu Miroslavem Jakešem. Ten vyhrál jen v pátém testu.

Jakeš, který do závodu vstupoval jen s dvoubodovým mankem na lídra, narušil Odložilíkovu suverenitu pouze v pátém testu. V něm lídr zajel až čtvrtý čas a na Jakeše s výkonnostně slabším mitsubishi ztratil sedm sekund.

Jeho náskok se tím zmenšil jen na deset sekund, ale ve zbývajících erzetách si Odložilík třetí triumf při čtvrtém startu pojistil.

Třetí místo obsadil Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC a za vítězem zaostal o 45,4 sekundy. Čtvrtý Miroslav Plíhal s octavií kategorie WRC měl manko přes minutu.

Rallye Kostelec, pátý závod MČR ve sprintrallye

1. R. Odložilík, Tureček (Citroën Xsara WRC) 36:22,5, 2. Jakeš, Novák (Mitsubishi Lancer Evo IX) -26,2, 3. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) -45,4, 4. Plíhal, Stross (Škoda Octavia WRC) -1:01,4, 5. Kořístka, Drozd -1:26,4, 6. Pešl, Pešek (oba Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:42,2.
Průběžné pořadí (po 5 z 8 závodů): 1. Odložilík 114 b., 2. Jakeš 106, 3. Sýkora (Škoda Fabia S2000) 69.