Španělský závodník Alvaro Bautista na okruhu Phillip Island v Austrálii.

Španělský závodník Alvaro Bautista na okruhu Phillip Island v Austrálii. | foto: Profimedia.cz

König do druhého závodu MS superbiků neodstartoval, opět kraloval Bautista

• 0
Oliver König do druhého závodu mistrovství světa superbiků v Indonésii neodstartoval. Motocykl, který je složený ze starších komponentů, na roštu nerozjel a závod pro něj skončil ještě dřív, než začal. Po sobotním 17. místě si tak dnes připsal jen o příčku horší výsledek ve sprintu.

„Praskl napínák k řetězu, takže se posunulo kolo dopředu, zkroutilo se a do toho spadl řetěz. S motorkou nešlo jet. Nic podobného se mi ještě nestalo,“ uvedl König v tiskové zprávě. V motocyklu má například dva roky starý motor a na nové komponenty čeká marně.

„Některé důležité materiály, ačkoliv byly objednané, se nestihly dodat, nebo prostě na trhu nebyly. Taková je doba, zimní pauza byla navíc hodně krátká,“ doplnil manažer dvacetiletého jezdce Miloš Čihák. Novou kawasaki by měl mít König k dispozici už pro další závod za dva týdny v Assenu.

I čtvrtý hlavní závod v sezoně vyhrál v Indonésii španělský obhájce titulu Álvaro Bautista.

Závod mistrovství světa superbiků

Mandalice (Indonésie)

Sprint: 1. Razgatlioglu (Tur./Yamaha) 12:26,052, 2. Locatelli (It./Yamaha) -1,110, 3. Lowes (Brit./Kawasaki) -1,372, ...18. König (ČR/Kawasaki) -33,614.

Druhý závod: 1. Bautista (Šp./Ducati) 21:43,781, 2. Razgatlioglu -1,218, 3. Vierge (Šp./Honda) -3,050, ...König nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Bautista 112, 2. Razgatlioglu 75, 3. Locatelli 70.