ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Szvoboda je motokrosovým mistrem republiky, vyhrál o dva body

• 0
Maďarský motokrosař Bence Szvoboda udržel v závěrečném závodu mistrovství České republiky v Jiníně dvoubodový náskok před Filipem Neugebauerem a stal se poprvé šampionem v hlavní třídě MX1. Titul v MX2 získal Martin Krč.

O mistru republiky v MX1 se rozhodovalo až v úplně poslední jízdě sedmidílného šampionátu. První jízdu v neděli vyhrál Szvoboda a jeho český pronásledovatel Neugebauer byl třetí, v závěrečném závodě si oba pořadí vyměnili a maďarský jezdec si udržel dvoubodové vedení, které měl po předposledním dílu šampionátu v Kramolíně. Ziskem titulu navázal na prvenství v MX2 z roku 2017.

V třídě MX2 si vítězstvím hned v první dnešní jízdě zajistil titul Krč, jenž byl v druhé jízdě při výhře Dušana Drdaje třetí. Šampionát Krč vyhrál s náskokem 28 bodů před Slovákem Šimonem Joštem, kterému se v závěrečných závodech šampionátu nedařilo tak jako v úvodu roku.

Domácí motokrosová sezona vyvrcholí 22. září mistrovským závodem družstev v Dalečíně.

Závěrečný závod MČR v motokrosu v Jiníně

MX1
1. jízda:
1. Szvoboda (Maď./KTM) 35:17,282, 2. Michek -4,664, 3. Neugebauer (oba KTM) -6,476.
2. jízda: 1. Neugebauer 35:50,460, 2. Neurauter (Rak./KTM) -1,060, 3. Szvoboda -1,330.
Celkově: 1. Neugebauer 45, 2. Szvoboda 45, 3. Neurauter 40.
Konečné pořadí (po 7 závodech): 1. Szvoboda 286, 2. Neugebauer 284, 3. Kovář (KTM) 240.

MX2
1. jízda:
1. Krč 11:58,520, 2. Dvořáček (oba KTM) -1,670, 3. Drdaj (Yamaha) -11,080.
2. jízda: 1. Drdaj 30:02,512, 2. Nedvěd (KTM) -11,319, 3. Krč -12,445.
Celkově: 1. Drdaj 45, 2. Krč 45, 3. Dvořáček 37.
Konečné pořadí (po 7 závodech): 1. Krč 283, 2. Jošt (SR/KTM) 255, 3. Nedvěd 240.