Českým plochodrážníkům se na GP nedařilo

Cardiff - Čtvrtý závod seriálu mistrovství světa na ploché dráze v Cardiffu vyhrál americký závodník Greg Hancock před Leighem Adamsem z Austrálie. Vedoucí muž průbežného pořadí Australan Crump skončil čtvrtý, bronzový stupínek obsadil Richardson z Velké Británie. Vůbec se v sobotu nedařilo českým plochodrážníkům. Bohumil Brhel a Aleš Dryml doplatili na technické problémy a pro Lukáše Drymla závod po špatných startech skončil druhou jízdou.

Brhel ve své úvodní jízdě podlehl Norrisovi s Gollobem. Ve druhé opravné jízdě však nestihl nastoupit k opakovanému startu, byl vyloučen a klasifikován na 17. místě.

"Jízda se opakovala dvakrát. Nejprve mě sestřelili v první zatáčce a motocykl byl k nepotřebě. Ten druhý měl problém se spojkou a než jsem ji stihl vyměnit, tak bylo pozdě," řekl o inkriminované jízdě Brhel.

Aleš Dryml zůstal stát na startu jízdy o postup mezi šestnáctku. "Přidal jsem plyn a motor se normálně rozskočil. Přitom si nemohu stěžovat, že by jel špatně. Už mám té smůly letos až moc," řekl Aleš.

Jeho bratr Lukáš byl jednou poslední a jednou třetí a záhy skončil. "Jednou se mi nepovede start, pak přijde horší startovní pozice a zas jsem ze hry," uvedl.

Američan Hancock ve strhujícím finále zdolal Adamse. Hancock těžil z dobrého startu a vedl od začátku do konce. "Cítil jsem Adamse v zádech. V posledním kole jsem udělal drobnou chybu, ale vedení jsem nakonec udržel, i když těsně," oddechl si Hancock.

Adams jel po startu třetí, ale předjel Brita Lee Richardse. "Tenhle čas mi chyběl v souboji s Hancockem," řekl Adams. V celkovém pořadí MS vede Crump, se stejným počtem bodů je druhý Adams. Švéd Rickardsson klesl na třetí místo. Brhel je zatím čtrnáctý, Lukáš Dryml dvacátý a Aleš Dryml o dvě místa horší.