Autokrosař Keřka je mistrem Evropy

Maggiora - Neděle byla pro české autokrosaře šťastným dnem. Roman Keřka se stal poprvé v kariéře mistrem Evropy v královské divizi III do 4000 ccm, bronz vybojoval Jaroslav Hošek. V konečném pořadí skončil na druhém místě německý závodník Mathias Behringer, který před posledním závodem vedl o dvanáct bodů.

Na stupně vítězů se v celkové klasifikaci šampionátu prosadili čeští závodníci také v divizi do 1600 ccm. Druhý skončil Petr Turek a třetí se umístil Ladislav Hanák. Titul
získal Nizozemec Chris Waldschmidt. V kategorii cestovních vozů se stal evropským šampionem Rus Airat Šajmijev.