Karel Abraham

Karel Abraham | foto: ČTK

Abraham poznává nový okruh, volné tréninky v Americe začal 14. místem

• 0
Čtrnácté místo z osmnácti jezdců obsadil Karel Abraham v tréninku MotoGP na Velkou cenu USA. Český motocyklový jezdec v součtu obou pátečních časů za nejlepším výkonem Jorgeho Lorenza o 1,755 sekundy.

"Ta ztráta je poměrně velká. Musíme se snažit, abychom byli pořád rychlejší a rychlejší, ať už je výsledek jakýkoliv," komentoval Abraham svoji premiéru na okruhu v Laguna Seca. Právě španělský jezdec Lorenzo, úřadující mistr světa, loni Grand Prix v Laguna Seca vyhrál.

Abraham v akci

Předchozí výsledky

Jedenadvacetiletý brněnský jezdec absolvoval v obou měřených trénincích 20 kol.

V první části pátečního programu při seznamování s kalifornským okruhem zajel čas 1:24,682, ve druhém tréninku zrychlil o 0,871 sekundy.

"Není to vůbec jednoduchý okruh. Nachází se na něm několik zatáček, do kterých člověk nevidí, dokud do nich nenajede," uvedl Abraham v tiskové zprávě týmu Cardion AB Motoracing.

Dnes od 22:55 středoevropského letšního času ho čeká kvalifikace. "Uvidíme, jak se bude dařit. Laguna Seca je pro mě pořád novým okruhem, takže to bude těžké," dodal Abraham.