Francouzi Lucas Chanavat (vlevo) a Renaud Jay slaví vítězství na Světovém...

Francouzi Lucas Chanavat (vlevo) a Renaud Jay slaví vítězství na Světovém poháru v Drážďanech ve sprintu dvojic. | foto: AP

Triumf Francouzů a Švédek, české duo bylo ve sprintu v Drážďanech sedmé

• 0
Další zlepšení pro Kateřinu Janatovou a Petru Hynčicovou. Na Světovém poháru v Drážďanech skončily české běžkyně na lyžích ve sprintu dvojic sedmé a o dvě místa posunuly svůj výsledek z prosincového závodu v Planici.

Vítězství ze slovinského střediska si na břehu Labe zopakovaly Švédky Maja Dahlqvistová a Linn Svahnová, které v těsném finiši o devět setin sekundy porazily švýcarskou dvojici Laurien Van der Graaffová, Nadine Fähndrichová.

Tereza Beranová, která si v sobotním individuálním sprintu vyjela 20. místem životní výsledek, ve dvojici se Zuzanou Holíkovou vypadly v semifinále a obsadily 20. místo.

Mužský sprint dvojic vyhráli poprvé ve Světovém poháru Francouzi zásluhou sobotního vítěze Lucase Chanavata, který se na trati střídal s Renaudem Jayem. Druhé Švédy předstihli o devět setin, třetí Rusové ztratili 18 setin.