Marlies Schildová na trati slalomu v Lienzu.

Marlies Schildová na trati slalomu v Lienzu. | foto: Reuters

Záhrobská v Lienzu neprošla do druhého kola, počtvrté vyhrála Schildová

• 125
Česká slalomářka Šárka Záhrobská nepostoupila do druhého kola slalomu Světového poháru v Lienzu, od třicítky nejlepších ji dělila jediná setina sekundy. Druhá česká závodnice Kateřina Pauláthová dojela v prvním kole na 63. místě. Čtvrtý triumf ze čtvrtého slalomu sezony vybojovala Rakušanka Marlies Schildová.

Záhrobská pokračuje ve svém letošním trápení a ve třetím slalomu Světového poháru v řadě nebodovala. Po výpadcích v Courchevelu a Flachau sice v Lienzu 1. kolo dokončila, ale při ztrátě 2,64 sekundy na vedoucí Marlies Schildovou jí nakonec o jedinou setinu sekundy utekl postup mezi třicítku nejlepších.

První kolo jsme sledovali on-line

Ze čtyř slalomů v sezoně tak má na kontě jen dvacet bodů za 13. místo z toho úvodního v Aspenu.

"Samozřejmě, že s dosaženými výsledky spokojená být nemůžu," vzkázala Záhrobská. "Nedaří se mi prodat, co mám natrénováno, a zajet při závodě, jak se mi daří jezdit v tréninku. Věřím, že se to zlomí."

Záhrobská ve své jízdě zvolila příliš opatrný styl, v závěrečné části pak ztratila rychlost a nabrala velkou ztrátu. Dlouho uzavírala výsledkovou listinu a překonala ji až závodnice se startovním číslem 21 Francouzka Anne Sophie Barthetová.

Přesto svěřenkyně Pavla Šťastného držela naději na postup, nakonec ji ale z bodované třicítky odsunula norská závodnice s číslem 60 Lotte Smiseth Sejerstedová. Záhrobská skončila na prvním nepostupovém místě.

Druhá Češka na startu Kateřina Pauláthová dojela se ztrátou 5,17 sekundy třiašedesátá ze 66 závodnic, které dosáhly cíle.

Čtvrté vítězství v řadě získala Rakušanka Schildová, která ovládla všechny tři předchozí slalomy v sezoně. Dojela si tak pro 31. slalomářské vítězství v SP, třicetiletou lyžařku dělí už jen tři triumfy od rekordu Švýcarky Vreni Schneiderové.

Schildová v 1. kole si vypracovala náskok 54 setin, v tom druhém přidala dalších pětadvacet a jasně porazila Slovinku Tinu Mazeovou. Třetí byla Američanka Mikaela Shiffrinová.

Šestnáctiletá závodnice si v prvním kole i s vysokým startovním číslem vyjela dvanáctou příčku i navzdory tomu, že hned v úvodu trati přišla o chránič holeně a musela se tak vyrovnat s bolestivými nárazy o slalomové tyčky.

Výsledky Světového poháru v alpském lyžování

Ženy - slalom: 1. Schildová (Rak.) 1:51,42 (54,62+56,80), 2. Mazeová (Slovin.) -0,79 (55,16+57,05), 3. Shiffrinová (USA) -1,30 (56,16+56,56), 4. Geigerová (Něm.) -1,33 (55,42+57,33), 5. Zettelová (Rak.) -1,44 (55,65+57,21), 6. Mölggová (It.) -1,73 (55,34+57,81), 7. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) -1,79 (55,96+57,25), 8. Zuzulová (SR) -1,86 (56,68+56,60), 9. Höflová-Rieschová (Něm.) -1,99 (55,51+57,90), 10. Kirchgasserová (Rak.) -2,07 (56,23+57,26), ...v 1. kole 31. Záhrobská -2,64, 66. Pauláthová (obě ČR) -5,17.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 39 závodů): 1. Vonnová (USA) 612 b., 2. Schildová 440, 3. Fenningerová (Rak.) 368, 4. Rebensburgová (Něm.) 336, 5. Höflová-Rieschová 326, 6. Mazeová 310, ...66. Záhrobská 20.
Průběžné pořadí slalomu (po 4 z 10 závodů): 1. Schildová 400, 2. Mazeová 207, 3. Zettelová 200, 4. Höflová-Rieschová 169, 5. Poutiainenová (Fin.) 150, 6. Kirchgasserová 145, ...31. Záhrobská 20.