Martina Dubovská při slalomu v Killingtonu

Martina Dubovská při slalomu v Killingtonu | foto: AP

Dubovské se slalom v Killingtonu nevydařil, místo Shiffrinové slaví dvě vítězky

• 37
Ve třetím slalomu sezony zapsala česká lyžařka Martina Dubovská zatím nejhorší umístění. V klání Světového poháru v americkém Killingtonu obsadila 22. pozici se ztrátou dvou vteřin a šesti setin na první příčku, kterou nezvykle obsadily dvě závodnice. Švýcarka Wendy Holdenerová a Švédka Anna Swennová Larssonová totiž předvedly naprosto shodný čas.

Dubovská skončila v první jízdě 17. s odstupem dvou vteřin a 17 setin, když chtěla ve druhém kole umístění zlepšit, vůbec se jí nedařilo.

ONLINE

2. kolo slalomu v Killingtonu

Nepředvedla sice žádný výrazný přehmat, ale za ostatními soupeřkami propastně zaostala, ztrácela hlavně ve druhé polovině trati. Zaujala až 22. místo s mankem dvou vteřin a 34 setin.

V celkovém účtování skončila 22., od většího propadu ji uchránila zaváhání soupeřek. Před týdnem ve finském Levi, kde Světový pohár lyžařek odstartoval, zaznamenala třináctou a osmnáctou příčku.

„Dnešek nedopadl úplně podle představ, ale každý bod je fajn,“ hodnotila v nahrávce pro média. „V prvním kole jsem udělala dvě velké chyby, které mě stály čas, a ve druhém kole také jednu. S takovými chybami se nedá pomýšlet na přední místa. A ve druhé části tratě to z mé strany taky nebylo ono.“

Druhá česká reprezentantka Elese Sommerová do druhého kola nepostoupila, v prvním obsadila 43. místo ze 45 závodnic, které dokončily. Ztratila šest vteřin a 46 setin.

Souboj o první místo nabídl strhující podívanou a nečekaný zvrat.

Švýcarka Wendy Holdenerová (vlevo) a Švédka Anna Swennová Larssonová se radují ze sdíleného triumfu ve slalomu v Killingtonu.

První kolo jasně ovládla domácí hvězda Mikaela Shiffrinová, která útočila na napodobení dvou slalomových triumfů z minulého víkendu.

Jenže ve druhé jízdě zcela propadla a skončila až předposlední ze všech lyžařek, které dorazily do cíle. V součtu tak obsadila pátou příčku.

ONLINE

1. kolo slalomu v Killingtonu

Z vítězství se po dojezdu Američanky mohutně radovaly Holdenerová a Larssonová. Prvně jmenovaná spojila druhé a 21. místo, druhá páté a 17.

Obě slavily premiérový individuální triumf v elitním seriálu, Holdenerová na nejvyšší stupínek vystoupala po patnácti prvních a patnácti druhých místech.

Třetí pozici s odstupem 22 setin obsadila Rakušanka Katharina Truppeová, čtvrtá byla Slovenka Petra Vlhová (+0,44).

Slalomářky se ve Světovém poháru příště utkají v polovině prosince v italském Sestriere, od 2. do 4. prosince jsou v Lake Louise na programu dva sjezdy a super-G a sezonu by tak měla zahájit Češka Ester Ledecká.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Killingtonu

Ženy - slalom: 1. Holdenerová (Švýc.) 1:42,97 (50,56+52,41) a Larssonová (Švéd.) 1:42,97 (50,73+52,24), 3. Truppeová (Rak.) -0,22 (51,38+51,81), 4. Vlhová (SR) -0,44 (50,66+52,75), 5. Shiffrinová (USA) -0,59 (50,35+53,21), 6. Tvibergová (Nor.) -0,69 (51,80+51,86), ...22. Dubovská -2,06 (52,52+52,51), 43. Sommerová (obě ČR) - nepostoupila do 2. kola

Průběžné pořadí SP (po 4 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 265 b., 2. Holdenerová 240, 3. Vlhová 220, 4. Larssonová 180, 5. Hectorová (Švéd.) 107, 6. Stjernesundová (Nor.) 104, ...19. Dubovská 42

Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 11 závodů): 1. Shiffrinová 245, 2. Holdenerová 225, 3. Larssonová 180, 4. Vlhová 170, 5. Hectorová 107, 6. Dürová (Něm.) 103, ...16. Dubovská 42