Karolína Indráčková / archivní foto

Karolína Indráčková / archivní foto | foto: AP

Rozhodovala desetina bodu. V Hinzenbachu triumfovala skokanka Kreuzerová

• 0
Nejtěsnější možný rozdíl rozhodl o vítězce druhého závodu Světového poháru ve skocích na lyžích v rakouském Hinzenbachu. Chiara Kreuzerová vyhrála o pouhou desetinu bodu před další domácí reprezentantkou Evou Pinkelnigovou, která zvýšila svůj náskok v čele seriálu už na 229 bodů.

Kreuzerová se dočkala vítězství po třech letech, naposledy slavila v únoru 2020 právě v Hinzenbachu double. „Dneska do sebe všechno přesně zapadlo, je to nádhera,“ řekla se slzami v očích televizní stanici ORF. „Klidně to Chiara nemusela dělat tak napínavé,“ dobírala si reprezentační kolegyni Pinkelnigová. Světový pohár vede před Němkou Katharinou Althausovou, která neudržela vedení po prvním kole a skončila šestá.

Česká skokanka Karolína Indráčková obsadila 33. místo a stejně jako v pátek nebodovala.

Závod SP ve skocích na lyžích v Hinzenbachu:

Ženy: 1. Kreuzerová 235,6 b. (89+88,5 m), 2. Pinkelnigová (obě Rak.) 235,5 (87,5+90), 3. Marujamaová (Jap.) 234,8 (91,5+90,5), ...33. K. Indráčková (ČR) 95,0 (78,5).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 26 závodů): 1. Pinkelnigová 1322, 2. Althausová (Něm.) 1093, 3. Klinecová (Slovin.) 885, ...43. K. Indráčková 17.