Nikol Kučerová, akrobatické lyžování

Nikol Kučerová, akrobatické lyžování | foto: Česká olympijská / SLČR

Česká skikrosařka Kučerová skončila ve Val Thorens dvanáctá

• 0
Skikrosařka Nikol Kučerová skončila dvanáctá v závodu Světového poháru ve Val Thorens a zaznamenala svůj nejlepší výsledek skoro za tři roky. Andrea Zemanová obsadila 32. místo, vyhrála Švýcarka Katrin Müllerová.

Mužům kraloval Rakušan Andreas Matt, jehož starší bratr Mario dnes vyhrál slalom Světového poháru ve Val d'Isere. Bývalý mistr světa Tomáš Kraus skončil v sobotní kvalifikaci, v které obsadil 68. místo.

Kučerová postoupila z kvalifikace z 20. pozice a prvním kolem vyřazovacích jízd prošla z druhého místa. Ve čtvrtfinále dojela třetí a vypadla. Dvanácté místo je jejím nejlepším výsledkem od desáté pozice v norském Vossu v březnu 2011.

Závod SP ve skikrosu

Val Thorens (Francie)

Muži: 1. Matt (Rak.), 2. Öhling (Švéd.), 3. Chapuis (Fr.), ...68. Kraus (ČR) nepostoupil z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech ze 13): 1. Chapuis 110 b., 2. Matt 105, 3. Devouassoux (Fr.) 100, ...14. Kraus 36.

Ženy: 1. Müllerová, 2. Lüdiová (obě Švýc.), 3. Davidová (Fr.), ...12. Kučerová, 32. Zemanová (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 závodech ze 13): 1. Thompsonová (Kan.) 145 b., 2. Davidová 120, 3. Smithová (Švýc.) 116, ...23. Kučerová 22, 27. Zemanová 11.