Tomáš Kraus

Tomáš Kraus - Tomáš Kraus při posledním závodu sezony 2008/2009, v němž obhájil triumf ve Světovém poháru. | foto: ČTK

Skikrosař Kraus dojel čtvrtý, Kučerová vypadla v kvalifikaci

• 0
Skikrosař Tomáš Kraus si částečné spravil chuť po sobotě, kdy měl pád a skončil ve čtvrtfinále, a v druhém závodu Světového poháru v italském Innichenu dojel čtvrtý. Opačně se vedlo Nikol Kučerové. Ta na senzační bronz nenavázala a vypadla v kvalifikci, kde byla osmnáctá. Závody vyhráli Australan Scott Kneller a Švýcarka Fanny Smithová.

Kraus potvrdil, že se mu v nové sezoně opět daří starty. Už v sobotu, kdy měl ve čtvrtfinále po kolizi se stříbrným olympijským medailistou z Vancouveru a úřadujícím mistrem světa Andreasem Mattem z Rakouska poměrně těžký pád, byl vždy na začátku svých jízd nejrychlejší. Totéž zopakoval i dnes a postupně vyhrál osmifinále, čtvrtfinále, kde oplatil porážku Mattovi, i semifinále.

V každé jízdě Kraus porazil Američana Johna Tellera, který byl ale ve finále o jedno místo před českým reprezentantem. Druhý byl za Knellerem Švýcar Alex Fiva. Mezi ženami se za Smithovou seřadily olympijská vítězka a mistryně světa Ashleigh McIvorová z Kanady a Němka Heidi Zacherová.

Skikros Sp v akrobatickém lyžování

v Innichenu (Itálie)

MUŽI: 1. Kneller (Austr.), 2. Fiva (Švýc.), 3. Teller (USA), 4. Kraus, ...v kvalifikaci 53. Kopřiva, 56. Takáč (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů):
1. Gasser (Švýc.) 122 b., 2. Kneller 112, 3. Matt (Rak.) 112, ...7. Kraus 76.

ŽENY: 1. Smithová (Švýc.), 2. McIvorová (Kan.), 3. Zacherová (Něm.), ...v kvalifikaci 18. Kučerová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Holmlundová (Švéd.) 150, 2. Smithová 145, 3. McIvorová 116, ...7. Kučerová 73.