Švýcarský lyžař Loic Meillard na trati paralelního obřího slalomu v Chamonix.

Švýcarský lyžař Loic Meillard na trati paralelního obřího slalomu v Chamonix. | foto: AP

Paralelní obří slalom v Chamonix vyhrál Meillard a získal malý globus

• 0
Vítězem paralelního obřího slalomu Světového poháru v Chamonix se stal Švýcar Loic Meillard a jako první lyžař získal nově udělovaný malý křišťálový glóbus za paralelní disciplíny. Do hodnocení se započítávaly jen dva závody, v tom prvním den před Vánoci v Alta Badii skončil Meillard devátý. Druhý dnes skončil jeho krajan Tumler, bronz bral Němec Schmid.

V Chamonix se třiadvacetiletý rodák z Neuchatelu dočkal prvního triumfu ve Světovém poháru. Ve vyřazovacích jízdách měl největší štěstí v prvním kole, neboť o jedinou setinu porazil Nora Kristiana Nestvolda-Haugena. Meillard pak vyhrál i dalších čtyři souboje včetně finálového s krajanem Thomasem Tumlerem, a to o 25 setin.

Lídr Světového poháru Nor Henrik Kristoffersen vypadl již v osmifinále s Žanem Kranjecem ze Slovinska, který je momentálně před ním jako jediný v pořadí klasického obřího slalomu.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování

Chamonix

Muži - paralelní obří slalom: 1. Meillard, 2. Tumler (oba Švýc.), 3. Schmid (Něm.), 4. Ford (USA), 5. Kranjec (Slovin.), 6. Favrot (Fr.), 7. Kilde (Nor.), 8. Maurberger (It.), 9. Gstrein (Rak.), 10. Kristoffersen (Nor.).

Konečné pořadí paralelních disciplín (po 2 závodech): 1. Meillard 129, 2. Windingstad (Nor.) 103, 3. Luitz (Něm.) 82, 4. Tumler 80, 5. Schmid a Leitinger (Rak.) oba 73.

Průběžné pořadí SP (po 29 z 44 závodů): 1. Kristoffersen 903, 2. Kilde 856, 3. Pinturault (Fr.) 842, 4. Mayer (Rak.) 692, 5. Feuz (Švýc.) 617, 6. Kriechmayr (Rak.) 588, ...132. Zabystřan (ČR) 12.