Rakušan Johannes Lamparter se raduje z vítězství v kompaktním závodě Světového...

Rakušan Johannes Lamparter se raduje z vítězství v kompaktním závodě Světového poháru v severské kombinaci v Ramsau. | foto: AP

Sdruženář Lamparter vyhrál kompaktní závod Světového poháru v Ramsau

• 1
Rakušan Johannes Lamparter vyhrál domácí kompaktní závod Světového poháru v severské kombinaci v Ramsau. V novém formátu, podle něhož startují sdruženáři do běžecké části po skoku podle předem daných odstupů na základě pořadí, porazil stejně jako v pátečním závodě s hromadným startem Jarla Magnuse Riibera. Norský lídr seriálu prohrál o 1,6 sekundy. Třetí skončil další Rakušan Stefan Rettenegger.

Nejlepší z Čechů Jan Vytrval bodoval na 34. místě, Ondřej Pažout doběhl na 49. příčce.

Mezi ženami našla poprvé po 21 měsících přemožitelku Gyda Westvoldová Hansenová. Jednadvacetiletá norská suverénka prohrála v závodě složeném z jednoho skoku na můstku a běhu na 5 km s krajankou Idou Marií Hagenovou o 3,4 sekundy. Naposledy musela Westvoldová Hansenová strávit v seriálu SP porážku 12. března 2022 v Schonachu, tehdy ale při skoku upadla a běžeckou část pak nedokončila.

Jediná česká reprezentantka Tereza Koldovská dnes obsadila 27. místo s odstupem 3:44,9 minuty za vítězkou.

Světový pohár v severské kombinaci

Ramsau (Rakousko)

Muži: 1. Lamparter (Rak.) 17:09,6, 2. Riiber (Nor.) -1,6, 3. S. Rettenegger (Rak.) -1,9, 4. Rydzek (Něm.) -29,6, 5. Graabak (Nor.) -30,0, 6. T. Rettenegger (Rak.) -30,2, ...34. Vytrval -1:49,0, 49. Pažout (oba ČR) -2:57,7.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 21 závodů): 1. Riiber 670, 2. Lamparter 580, 3. Graabak 486, 4. S. Rettenegger 455, 5. Rydzek 364, 6. Schmid (Něm.) 360, ....43. Vytrval 29, 52. Konvalinka (ČR) 4.

Ženy: 1. I.M. Hagenová 13:11,8, 2. Westvoldová Hansenová (obě Nor.) -3,4, 3. Hirnerová (Rak.) -49,0, ...27. Koldovská (ČR) -3:44,9.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 15 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 390, 2. I.M. Hagenová 370, 3. Kasaiová (Jap.) 265, ...30. Koldovská 28.