Japonský sdruženář Akito Watabe projíždí vítězně cílem zvodu v Lahti. | foto: AP

Watabe v Lahti prvně v sezoně vyhrál, Riiber potvrdil vedení v SP

• 0
Japonský sdruženář Akito Watabe vyhrál poprvé v sezoně závod Světového poháru, v Lahti zvítězil před suverénním lídrem seriálu Jarlem Magnusem Riibrem z Norska. Jan Vytrval skončil na 36. místě, druhý český reprezentant Ondřej Pažout po nevydařeném skoku do běžecké části nenastoupil.

Watabe do běhu na deset kilometrů odstartoval druhý s minimálním odstupem jedné sekundy za krajanem Rjotou Jamamotem. Riiber, jenž byl na můstku dopoledne třetí, ztrácel už téměř půl minuty. Manko dokázal na trati stáhnout, ale s Watabem nakonec prohrál o necelých 11 sekund a Jamamota nechal daleko za sebou na třetí příčce.

V celkovém pořadí zvýšil Riiber náskok před Němcem Vinzenzem Geigerem, který dnes skončil šestý, na 229 bodů.

Vytrval startoval z 38. místa po skoku a o dvě příčky se posunul, na bodované umístění ale nedosáhl. Pažout byl na můstku pětačtyřicátý.

Světový pohár v severské kombinaci

Lahti

1. A. Watabe (Jap.) 24:46,6, 2. J. M. Riiber (Nor.) -10,8, 3. Jamamoto (Jap.) -25,1, 4. Rydzek -28,9, 5. Riessle -44,4, 6. Geiger (všichni Něm.) -55,6, 7. Graabak -55,9, 8. Oftebro (oba Nor.) -56,7, 9. Herola (Fin.) -57,0, 10. Weber (Něm.) 57,0, ...36. Vytrval -4:00,2, Pažout (oba ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 8 ze 17 závodů): 1. Riiber 640 b., 2. Geiger 411, 3. Riessle 363, 4. A. Watabe 328, 5. Frenzel (Něm.) 323, 6. Oftebro 316, ...29. Portyk (ČR) 43, 39. Vytrval 16.