Sdruženář Jarl Magnus Riiber slaví vítězství v Seefeldu.

Sdruženář Jarl Magnus Riiber slaví vítězství v Seefeldu. | foto: AP

Sdruženář Riiber obhájil vítězství v třídílném seriálu v Seefeldu

• 0
Lídr Světového poháru v severské kombinaci Jarl Magnus Riiber z Norska vyhrál také dnešní závod v Seefeldu a tím i celý třídílný miniseriál. Čeští sdruženáři na body nedosáhli, Tomáš Portyk doběhl na 33. místě a Ondřej Pažout hned za ním.

Seefeld Triple, v němž se přenášejí odstupy z jednotlivých závodů, vyvrcholilo závodem s během na 15 kilometrů. Třiadvacetiletý Riiber zvládl neobvykle dlouhou trať výborně takticky. Na startu měl náskok 38 sekund před Japoncem Akitou Watabem a dalších 20 sekund před Finem Ilkkou Herolou, ale zhruba po dvou třetinách závodu se nechal oběma dojet a ušetřené síly pak využil v nástupu několik desítek metrů před cílem.

Nejlepší sdruženář minulých dvou sezon, jenž směřuje za třetím křišťálovým glóbem za sebou, porazil Herolu o 1,3 sekundy a Watabeho o 3,2 sekundy. Po sedmém vítězství v sezoně a 34. v kariéře vede Riiber průběžné pořadí SP před Němcem Vinzenzem Geigerem téměř o 400 bodů.

Světový pohár pokračuje za týden dvěma závody v německém Klingenthalu.

Výsledky závodu SP v severské kombinaci v Seefeldu

1. J. M. Riiber (Nor.) 37:19,1, 2. Herola (Fin.) -1,3, 3. A. Watabe (Jap.) -3,2, 4. Frenzel -47,7, 5. Geiger (oba Něm.) -47,8, 6. Lamparter (Rak.) -54,1, 7. Riessle (Něm.) -1:24,2, 8. Graabak (Nor.) -2:15,7, 9. Rydzek (Něm.) -2:21,5, 10. Andersen (Nor.) -2:22,2, ...33. Portyk -5:52,0, 34. Pažout (oba ČR) -6:03,0.
Průběžné pořadí SP (po 11 ze 17 závodů): 1. J. M. Riiber 940, 2. Geiger 554, 3. A. Watabe 538, 4. Herola 480, 5. Riessle 473, 6. Frenzel 464, …34. Portyk 43, 40. Vytrval 16, 47. Pažout (ČR) 4.