Sdruženář Miroslav Dvořák na olympiádě ve Vancouveru. (14. února 2010)

Sdruženář Miroslav Dvořák na olympiádě ve Vancouveru. (14. února 2010) | foto: Michal Sváček, MAFRA

Sdruženář Dvořák průběžné třetí místo v letní GP neudržel, skončil čtvrtý

• 2
Sdruženář Miroslav Dvořák neudržel v závěrečném závodu letní Grand Prix průběžné třetí místo a v sedmidílném seriálu skončil celkově čtvrtý.

Dostal se před něj díky dvěma výhrám v Oberstdorfu domácí Němec Johannes Rydzek, zatímco Dvořák byl až sedmnáctý. Prvenství v GP vybojoval suverénně Rakušan Bernhard Gruber.

Dvořák ze sedmi závodů nestartoval na jednom v Itálii, nejlépe skončil druhý v německém Oberwiesenthalu v minulém týdnu. Rydzek ho předstihl o 32 bodů, byť měl jen tři starty. Vytěžil z nich ale dvě výhry a jedno čtvrté místo. Suverénní letní vítěz Gruber neskončil ze sedmi pokusů nikdy horší než třetí.

Výsledky

Závod letní Grand Prix v severské kombinaci v Oberstdorfu

1. Rydzek (Něm.) 36:14,4, 2. Gruber (Rak.) -6,5, 3. A. Watabe (Jap.) -18,0, ...14. Slavík -2:50,1, 17. Dvořák -2:57,9, 27. Vodseďálek (všichni ČR) -5:40,1.

Konečné pořadí GP (po 7 závodech): 1. Gruber 565, 2. A. Watabe 269, 3. Rydzek 250, 4. Dvořák 218, ...16. Slavík 135, 37. Vodseďálek 35, 38. Churavý 35, 60. Portyk 7.