CHCE BÝT VIDĚT. Stříbrný lyžař Didier Cuche ze Švýcarska se vymotává z norské

CHCE BÝT VIDĚT. Stříbrný lyžař Didier Cuche ze Švýcarska se vymotává z norské vlajky, kterou třímá Aksel Lund Svindal, vítěz Super G. | foto: Reuters

Premiérovému super-G sezony kraloval norský lyžařský všeuměl Svindal

• 2
První super-G v této sezoně Světového poháru sjezdařů ovládl v kanadském Lake Louise norský lyžař Aksel Lund Svindal před Didierem Cuchem ze Švýcarska o 23 setin, třetí skončil Francouz Adrien Théaux.

Osmadvacetiletý Svindal zvládl sjezdovku, která byla kvůli silnému větru zkrácena, v čase 1:23,47. Zlatý medailista v super-G z olympiády ve Vancouveru si připsal celkově patnácté dílčí vítězství v seriálu a potvrdil, že v Lake Louise se mu daří. Stejnou disciplínu zde vyhrál už potřetí a napodobil úspěchy z let 2007 a 2005.

Cuche druhým místem završil úspěšné kanadské vystoupení. V sobotu triumfoval sedmatřicetiletý Švýcar ve sjezdu a po třech závodech je v čele průběžného pořadí SP se ziskem 180 bodů. Druhý je Svindal (140) a o třetí místo se dělí Američan Ted Ligety s Théauxem, kteří mají na kontě 100 bodů.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Muži - super-G: 1. Svindal (Nor.) 1:23,47, 2. Cuche (Švýc.) -0,23, 3. Théaux (Fr.) -0,64, 4. Hudec (Kan.) -0,74, 5. Kröll (Rak.) -0,75, 6. Guay (Kan.) -0,82, 7. Puchner -0,96, 8. Mayer (oba Rak.) -1,08, 9. Miller (USA) -1,37, 10. Clarey (Fr.) -1,44.

Průběžné pořadí SP: 1. Cuche 180 b., 2. Svindal 140, 3. Théaux a Ligety (USA) oba 100, 5. Reichelt (Rak.) 95, 6. Feuz (Švýc.) 91.