Novotný se kvalifikoval na olympiádu

Sierra Nevada - Český snowboardista Michal Novotný obsadil patnácté místo v závodu Světového poháru v Sierra Nevadě a kvalifikoval se na olympijské hry v Turíně. Snowboardcross ve španělském středisku vyhráli Američan Nate Hollan a Tanja Friedenová ze Švýcarska, jehož reprezentantky obsadily kompletní stupně vítězů.

Třiadvacetiletý Novotný splnil podmínku pro účast na olympiádě jako druhý český snowboardista. Před ním se to povedlo Petře Elsterové, která skončila čtvrtá v únorovém paralelním slalomu Světového poháru v německém Winterbergu.

Novotný dosáhl druhého nejlepšího umístění v kariéře. Loni v únoru vybojoval ve snowboardcrossu dvě sedmá místa, v této sezoně byla jeho maximem 28. pozice.

Do dnešního závodu vstoupil sedmadvacátým místem v kvalifikaci. V prvním kole hlavní soutěže nestačil jen na Američana Setha Wescotta, ve čtvrtfinále s ním prohrál znovu a dojel třetí za Francouzem Sylvianem Duclosem, jenž pak obsadil druhé místo i ve finále.

Průběžné pořadí SP v snowboardcrossu vedou Francouz Xavier Delerue a Rakušanka Doresia Kringsová. O celkových vítězích rozhodnou až poslední závody, které se uskuteční příští týden ve švédském Tandadalenu.

Výsledky - snowboardcross
Muži:
1. Holland (USA), 2. Duclos (Fr.), 3. Boivin (Kan.), 4. Fuchs (Rak.), 5. Delerue (Fr.), 6. Velisek (Kan.), ...15. Novotný, 50. Heiník (oba ČR).
Průběžné pořadí SP (po sedmi závodech): 1. Delerue 3020, 2. Anderson 2775, 3. Neilson (oba Kan.) 2380, ...38. Novotný 295, 62. Heiník 44.
Ženy: 1. Friedenová, 2. Freiová, 3. Müllerová (všechny Švýc.), 4. Anthoniozová (Fr.), 5. Gillingsová (Brit.), 6. Simmonstová (Kan.), ...27. Koukalová, 29. Krejčová (obě ČR).
Pořadí SP: 1. Kringsová (Rak.) 3580, 2. Anthoniozová 3310, 3. Raniglerová (It.) 2950, ...43. Koukalová 45.