Krýzl má z kombinace juniorů bronz

• 2
Quebec - Dva úspěchy zaznamenalo české lyžování na světovém šampionátu juniorů v Quebeku. Sjezdař Kryštof Krýzl získal bronzovou medaili v kombinaci. Ta se u juniorů počítá se z výsledků sjezdu, slalomu a obřího slalomu. Vyhrál ji rakouský lyžař Romed Baumann, druhé místo obsadil Mauro Caviezel ze Švýcarska.

Devatenáctiletý Krýzl, účastník olympijských her v Turíně, uhájil bronz těsně před Američanem Andrewem Weibrechtem.

Jeho úspěch podtrhl šestnáctiletý Adam Zika, který byl osmnáctý, ale vyhrál kategorii mladších  juniorů.

Junioři - kombinace:
1. Baumann (Rak.), 2. Caviezel (Švýc.), 3. K. Krýzl (ČR), 4. Weibrecht (USA), 5. Haugen (Nor.), 6. Kelley (USA), ...18. Zika (ČR).

Obří slalom

Juniorským mistrem světa v obřím slalomu se stal dvacetiletý kanadský olympionik Stefan Guay.

Mladší bratr pravidelního účastníka závodů Světového poháru Erika porazil v  součtu časů obou kol o 71 setin vteřiny Fina Petteriho Kantolu, do  sekundového odstupu se vešel ještě bronzový Carlo Janka ze Švýcarska.

Guay tak získal na domácím šampionátu druhou medaili, předtím byl třetí ve sjezdu. Nejlepší z českých reprezentantů byl dnes Kryštof Krýzl na dvacátém

Slalom

Norský lyžař Mikkel Björge vyhrál na juniorském mistrovství světa v Quebeku slalom a stal se tak nástupcem Filipa Trejbala, jenž v nejtočivější disciplíně triumfoval loni. Nejlepším z českých reprezentantů byl olympionik Kryštof Krýzl, který obsadil desáté místo s odstupem více než dvou sekund za vítězem.

Junioři - slalom:
1. Björge (Nor.) 1:32,98 (46,47+46,51), 2. Baumann (Rak.) 1:33,14(46,74+46,40), 3. Viletta (Švýc.) 1:33,25 (46,88+46,37), ...10. K. Krýzl 1:35,19 (48,20+46,99), 25. Zika 1:40,78 (51,32+49,46), 33. Čeřovský 1:45,54 (53,68+51,86), Zeman a Mleziva (všichni  ČR) nedokončili 1. kolo.