Koukal a Erbenová mistry na kolečkových lyžích

Jablonec nad Nisou - Mistry republiky v běhu na kolečkových lyžích se v Jablonci nad Nisou stali Martin Koukal a Helena Erbenová. Koukal získal premiérový titul v letní disciplíně na trati 20 km volně systémem start - cíl. Erbenová slavila triumf při neúčasti Kateřiny Neumannové, když o deset vteřin porazila Kláru Moravcovou.

Někdejší mistr světa z maratonské padesátky Koukal vedl již na prvním mezičasu na kótě 2,5 km a druhého v pořadí Jiřího Magála porazil o tři čtvrtě minuty. Třetí místo obsadil stříbrný medailista z olympijského Turína Lukáš Bauer.

Juniorským mistrem republiky se stal Ondřej Horyna, jenž obsadil celkově šesté místo, obě přihlášené juniorky závod nedokončily.

Muži - 20 km volně: 1. Koukal 41:46,6, 2. Magál (oba Dukla Liberec) -43,3, 3. Bauer (SKP Jablonec) -1:18,8, 4. Jakš (Dukla Liberec) -1:47,7, 5. Řezáč (ARECO Hradec Králové) -1:57,4, 6. Horyna (Trutnov) -2:26,7.

Ženy - 10 km volně: 1. Erbenová (SKP Jablonec) 24:56,3, 2. Moravcová (SKI klub Jablonec) -10,6, 3. Nývltová -51,1, 4. Janečková (obě SKP Jablonec) -1:06,4, 5. Markelová (Plzeň) -1:18,5, 6. Rajdlová (Dukla Liberec) -1:42,4.