Kateřina Smutná.

Kateřina Smutná. | foto: ČTK

Smutná doběhla i v druhém závodu Ski Classics na pátém místě

• 2
Páté místo obsadila Kateřina Smutná v druhém závodu seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics Toblach - Cortina d'Ampezzo. Zopakovala tak týden starý výsledek ze švýcarské La Diagonely. Vyhrála Švédka Lina Korsgrenová, za kterou Smutná na trati dlouhé 38 kilometrů ztratila 4:43 minuty.

Závod v Itálii se měl konat v sobotu, ale kvůli očekávanému sněžení byl o den odložen. Pořadatelé museli změnit i trať a zkrátit ji o čtyři kilometry. Kvůli nebezpečí lavin běželi lyžaři dva okruhy - muži startovali 40 minut po ženách. Trať měla náročnější profil a nekončila v Cortině.

„Na těch tratích Světového poháru mi to moc nechutnalo. Jsou tam prudké výjezdy, měla jsem občas krizi, bolely mě nohy. Pak se to ale zase vždycky naštěstí rozjelo,“ uvedla Smutná v tiskové zprávě. S pátým místem byla spokojená. „Byla jsem na tom asi lépe než minulý týden, ale ještě to není úplně ono,“ řekla členka eD system Bauer Teamu.

Závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích

Toblach-Cortina (38 km)

Muži: 1. Vokujev (Rus.) 1:37:14,7, 2. Kardin -0,3, 3. Persson (oba Švéd.) -0,5, ...19. Pliska -4:06,5, 21. Šrail (oba ČR) -4:18,3.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Kardin 370, 2. Vokujev 300, 3. Persson 270, ...23. Pliska 80, 28. Šrail 68.

Ženy: 1. Korsgrenová 1:53:51,1, 2. Dahlová (obě Švéd.) -21,3, 3. Fletenová (Nor.) -23,4, ...5. Smutná -4:43,1, 18. Grohová -13:27,3, 21. Hujerová (všechny ČR) -16:53,4.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Korsgrenová 370, 2. Dahlová a Fletenová obě 300, ...5. Smutná 240, 13. Grohová 122, 18. Hujerová 88.