Hoffmann se dočkal prvního vítězství

Ramsau - Rakušan Christian Hoffmann se stal vítězem běhu na 10 kilometrů volnou technikou v Ramsau. Na domácí půdě se tak mohl radovat z vůbec prvního triumfu ve Světovém poháru. Nejlépe z Čechů se umístil Lukáš Bauer, jenž byl patnáctý, Magál ani Koukal nebodovali.

Se ztrátou necelých osmi sekund skončil na druhém místě Axel Teichmann, třetí pozici obsadil další německý reprezentant Tobias Angerer. Do čela SP se vrátil jejich krajan René Sommerfeldt, jenž doběhl pátý.

Nejlepší z české trojice byl Lukáš Bauer, který skončil s odstupem 46 vteřin za vítězem patnáctý. Díky tomu získal další body do průběžného hodnocení Světového poháru, v němž mu nyní patří třináctá pozice.

Jiří Magál byl devětatřicátý a téměř o půl minuty předčil mistra světa Martina Koukala, který do Ramsau přijel ze sobotního pražského vyhlášení ankety Sportovec roku a obsadil 47. místo.

Muži - 10 km volnou technikou: 1. Hoffmann (Rak.) 24:21,0 min., 2. Teichmann -7,8, 3. Angerer (oba Něm.) -11,5, 4. Skjeldal (Nor.) -15,9, 5. Sommerfeldt (Něm.) -16,5, 6. Hasler (Licht.) -16,9, 7. Hetland -21,0, 8. Estil (oba Nor.) -25,2, 9. Filbrich (Něm.) -32,5, 10. Lejbjuk (Ukr.) -36,7, ...15. Bauer -46,4, 39. Magál -1:16,2, 47. Koukal (všichni ČR) - 1:40,3.
Průběžné pořadí SP (po devíti závodech): 1. Sommerfeldt 388 b., 2. M. Fredriksson (Švéd.) 358, 3. Teichmann 349, 4. Södergren (Švéd.) 300, 5. Svartedal (Nor.) 251, 6. Angerer 249, ...13. Bauer 135, 29. Koukal 80, 61. Magál 21.

Christian Hoffmann z Rakouska oslavuje vítězství v závodě Světového poháru v Ramsau na 10 km volně.