Petr Novák

Petr Novák | foto: archiv Petra Nováka

Novák doběhl druhý na Dolomitenlaufu a vede lyžařský Marathon Cup

• 0
Dálkový běžec na lyžích Petr Novák se po druhém místě v rakouském Dolomitenlaufu dostal do čela seriálu Marathon Cup. Na loňské vítězství na 42kilometrové trati bruslením nicméně nenavázal, závod jasně vyhrál Švýcar Toni Livers.

Novák, který se na FIS Marathon Cup specializuje, byl druhý v prvním závodu zimy na La Sgambedě a nyní i na Dolomitenlaufu. Díky tomu má 160 bodů a v hodnocení seriálu vede před Liversem o deset bodů.

„Dostat se do čela pořadí byl můj hlavní cíl. Marcialongu pojedu v červeném a rád by si tenhle dres udržel až do konce sezony,“ řekl Novák v tiskové zprávě FIS Marathon Cupu.

Po startu Dolomitenlaufu se rychle vytvořila desetičlenná skupina, z které Livers ujel a jeho náskok narostl až na 1:41,3 minuty.

„Toni měl lepší lyže, ve sjezdech jsem neměl šanci ho chytit. Má od začátku sezony výbornou formu, takže druhé místo beru, jsem z něho nadšený,“ řekl Novák, jezdící za svůj Novak Team.

Další český reprezentant Dušan Kožíšek dojel osmý. Závod žen vyhrála s velkým náskokem Američanka Holly Brooksová, která vede i celkově.

Dalším závodem FIS Marathon Cupu bude příští neděli Marcialonga na 70 km klasicky, což bude zároveň i závod seriálu Ski Classics.

Dolomitenlauf, závod v dálkovém lyžování v Lienzu

42 km volnou technikou

Muži: 1. Livers (Švýc.) 1:32:07,2, 2. Novák (ČR) -1:41,3, 3. Mougel (Fr.) -1:44,3, ...8. Kožíšek -3:26,4, 34. Kubričan (oba ČR) -14:11,5.
Průběžné pořadí (po 2 z 9 závodů): 1. Novák 160 b., 2. Livers 150, 3. Chauvet (Fr.) 145.

Ženy: 1. Brooksová (USA) 1:43:55,6, 2. Dabudyková (Fr.) -2:29,5, 3. Confortolaová (It.) -2:30,5.
Průběžné pořadí (po 2 z 9 závodů): 1. Brooksová 180, 2. Dabudyková 125, 3. Roponenová (Fin.) 100.