Stanislav Řezáč

Stanislav Řezáč | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Veterán Řezáč byl devatenáctý v dálkovém běhu Aarefjällsloppet

• 0
Osmačtyřicetiletý Stanislav Řezáč skončil devatenáctý v dálkovém běhu na lyžích Aarefjällsloppet ve Švédsku. Další díl seriálu Ski Classics ovládli norští závodníci Kasper Stadaas a Astrid Öyre Slindová. Závod byl kvůli dešti a teplému počasí zkrácen ze 100 na 62 kilometrů.

Řezáč ztratil na vítěze 8:48 minuty. Na 23. místě doběhl Jiří Pliska s mankem téměř 13 minut. Mezi ženami byla šestnáctá Karolína Grohová a osmnáctá Tereza Hujerová. Na Slindovou ztratily přes 20 minut.

V celkovém pořadí seriálu patří Řezáčovi 27. místo, Pliska je hned za ním. Grohová figuruje na 18. pozici a Hujerová je dvaadvacátá. Vedou Nor Andrea Nygaard a Švédka Britta Johanssonová Norgrenová.

Dalším závodem v kalendáři Ski Classics je o příštím víkendu norský Reistadlöpet.