Bauer se v kombinaci do desítky nevešel

• 3
Val di Fiemme - Dvanácté místo obsadil český reprezentant Lukáš Bauer v kombinaci Světového poháru běžců na lyžích. V italském Val di Fiemme vyhrál závod, složený z 10 km klasickou a 10 km volnou technikou, Švéd Per Elofsson a zvýšil své vedení ve průběžném hodnocení. Druhý skončil Nor Thomas Alsgaard a třetí byl jeho krajan Anders Aukland. Elofsson zvítězil v první části kombinace s náskokem 15 vteřin před Estoncem Andrusem Veerpalem. Třetí v klasice doběhl Aukland.

Český lyžař Bauer figuroval v polovině závodu na šestnácté pozici a do volné desítky odstartoval se ztrátou 53 vteřin na Švéda.

O Elofssonově vítězství nebylo hned od startu druhé poloviny pochyb. Švéd zvýšil náskok na více než tři čtvrtě minuty, až v závěru zvolnil a vychutnal si desáté vítězství v závodu SP.

Bitvu o druhé místo vyhrál Alsgaard o šest desetin sekundy před Auklandem.

Další desetina odsunula na čtvrté místo Veerpala a o krok za ním dojel jeho krajan Jaak Mae. Bauer se pohyboval ve skupině bojující o desáté místo a ve finiši se posunul na dvanáctou pozici, těsně za Španěla Johanna Mühlegga.

Výsledky - kombinace (10 km klasicky + 10 km volně): 1. Elofsson (Švéd.) 22:33,8, 2. Alsgaard -31,4, 3. Aukland (oba Nor.) -32,0, 4. Veerpalu -32,1, 5. Mae (oba Est.) -32,2, 6. Fredriksson (Švéd.) -32,9, 7. Vittoz (Fr.) -33,3, 8. Maj (It.) -37,8, 9. Bátory (SR) -42,6, 10. Skjeldal (Nor.) -46,0... 12. Bauer -47,9, 64. Šperl (oba ČR) -2:21,6 - nepostoupil do druhé části