Bauer nestačil jen na Francouze Vittoze

• 5
Nové Město na Moravě - Pouze francouzský běžec na lyžích Vincent Vittoz byl na síly českého reprezentanta Lukáše Bauere v závodě Světového poháru na 15 km volnou technikou v Novém Městě na Moravě. Český reprezentant skončil druhý, bodovali i další dva jeho krajani - na skvělé deváté příčce Milan Šperl a na šestnácté Jiří Magál.

Bauer zajel nejlepší závod sezony a poosmé stanul ve Světovém poháru na stupních vítězů. Přitom před startem bral antibiotika. "Obrovská spokojenost. Byl to pro mě start s otazníkem a jsem velmi příjemně překvapen," řekl Bauer v cíli.

Jen těsně nenapodobil Kateřinu Neumannovou, která vyhrála volnou desítku žen. "Je to super, ale škoda, že nejsou dva Češi na nejvyšším stupni v jeden den," litoval Bauer.

To se málem povedlo loni ve švédském středisku Umea, kde Neumannová vyhrála a
Bauer jel na vítězství, ale před cílem si spletl trať a byl diskvalifikován. "Zase jsem to zvoral," vtipkoval Bauer.

Trenér Miroslav Petrásek mohl mít před olympijskou nominací radost z výsledků svých svěřenců. "Celý tým předvedl skvělý výkon. Lukáš byl fantastický a neméně dobře zajel Šperl," řekl kouč.

Bauer rozjel podle svých slov závod přiměřeně. Nechtěl riskovat, ale od prvních mezičasů figuroval na prvních místech. Od poloviny trati bylo jasné, že bojuje o výhru s Vittozem.

Na mezičase po 11,4 kilometru činili rozdíl mezi nimi jen čtyři sekundy, ale nakonec Francouz svůj náskok zdvojnásobil.  "Nejvíc jsem se trápil v posledním kole," řekl Bauer, který spolupracoval s bronzovým medailistou Rakušanem Christianem Hofmannem.

"Snažil jsme se za ním šetřit síly a to možná bylo důsledkem toho, proč jsem skončil druhý," uvedl Bauer, jenž na Vysočině dokázal vyhrát v roce 2003.

Muži - 15 km volnou technikou
1. Vittoz (Fr.) 38:03,0 min., 2. Bauer (ČR) -8,5, 3. Hoffmann -36,4, 4. Botvinov (oba Rak) -43,6, 5. Jonnier (Fr.) -47,5, 6. Piller Cottrer (It.) -51,3, 7. Gaustad (Nor.) -56,4, 8. Valbusa (It.) -1:04,0, 9. Šperl (ČR) -1:04,5, 10. Di Centa (It.) -1:09,5, ...16. Magál -1:20,6, 39. Kožíšek -2:39,7, 40. Razým -2:40,9, 46. Jakš -3:01,6, 47. Ročárek -3:01,7, 48. Horyna -3:05,6, 52. Kuplík -3:15,6, 59. Krška -4:08,0, 60. Valoušek -4:18,3, 61. Vrabec - 4:27,8, 65. Brýdl -5:12,5, ...Šlechta (všichni ČR) nedokončil.

Pořadí SP (po 10 z 24 závodů):  1. Angerer (Něm.) 485 b., 2. Hetland (Nor.) 375, 3. Vittoz 339, 4. Piller Cottrer 236, 5. Lind 231, 6. Larsson (oba Švéd.) 212, ...20. Bauer 104, 21. Magál 103, 49. Koukal (ČR) 47, 58. Kožíšek 38, 70. Šperl 29, 109. Razým 3.

O vítězném závodě Kateřiny Neumannové čtěte ZDE

Francouzský běžec na lyžích Vincent Vittoz (vlevo) přijímá gratulaci k vítězství od stříbrného Lukáše Bauera.

Vincent Vittoz projíždí vítězně cílem závodu na 15 km volnou technikou v Novém Městě na Moravě.