Ackermann triumfoval také ve sprintu

Trondheim - Německý sdruženář Ronny Ackermann ovládl víkendové závody Světového poháru v Trondheimu. Poté, co v sobotu triumfoval v klasickém závodě, vyhrál v neděli také sprint a osamostatnil se v čele celkového pořadí SP. Fin Hannu Manninen, jenž se s Ackermannem po sobotě dělil o vedoucí pozici, skončil desátý.

Český reprezentant Ladislav Rygl si o deset pozic vylepšil pořadí po skoku a s více než minutovou ztrátou na vítěze skončil čtyřiadvacátý. Zdeněk Máka obsadil 45. pozici.

Ackermann po třetím místě ve skoku do běhu na 7,5 kilometru odstartoval se ztrátou devatenácti vteřin na vedoucího Michaela Grubera, v cíli však byl o vteřinu dříve než rakouský sdruženář a triumfoval ve třetím ze čtyř dosavadních závodů SP. Třetí příčku s odstupem více než devatenácti vteřin obsadil Američan Johny Spillane.

Vítězný Ackermann si po závodě stěžoval na těžké podmínky. "Sníh byl hodně měkký, takže mi to při běhu připadalo, jako bych měl pod lyžemi žvýkačku. Bylo to hodně náročné pro nohy," řekl.

Gruber si dal druhým místem dárek k dnešním pětadvacátým narozeninám. "Jsem tak šťastný! Je to moje nejlepší umístění ve Světovém poháru a navíc mám narozeniny, takže je to ještě lepší. Dnes jsem byl spokojený hlavně se svým výkonem ve skoku, konečně jsem mohl ukázat, co ve mně je," neskrýval své nadšení.

Do první desítky závodu Světového poháru se poprvé v kariéře dostal mladý Fin Anssi Koivuranta. Teprve šestnáctiletý sdruženář sice neudržel druhou pozici po skoku, ale nakonec skončil osmý.

Sprint: 1. Ackermann (Něm.) 17:39,6, 2. Gruber (Rak.) -1,0, 3. Spillane (USA) -19,1, 4. Tande (Nor.) -23,3, 5. Lodwick (USA) -25,4, 6. Takahaši (Jap.) -27,3, 7. Bieler (Rak.) -30,1, 8. Koivuranta (Fin.) -32,9, 9. Hettich (Něm.) -34,3, 10. Manninen (Fin.) -35,2, ... 24. Rygl -1:20,4, 45. Máka (oba ČR) -2:45,8.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech):  1. Ackermann 360 bodů, 2. Manninen 286, 3. Lodwick 225, 4. Spillane 161, 5. Bieler 158, 6. Gottwald (Rak.) 152, 7. Takahaši 142, 8. Gruber 138, 9. Tande 135, 10. Stecher (Rak.) 115, ... 19. Rygl 47.