Zubří se vrátilo do čela tabulky

Praha - Tabulku extraligy házenkářů vede i po devátém kole Zubří - díky vysokému vítězství 40:24 v Brně. Se stejným bodovým ziskem jej však pronásledují Karviná a Hranice, které se dotáhli na úvodní dvojici po vítězství v Lovosicích. Na konci zůstávají Napajedla, která utrpěla drtivou porážku v Jičíně.

Jičín - Napajedla 39:14 (18:9)
Hosté přijeli k zápasu pouze s osmi hráči do pole a od prvních minut bylo jasné, že nemají šanci uspět.  Domácí se rychle ujali vedení 9:2 a svůj náskok pak v celém dalším průběhu zápasu zvyšovali. Rozdíl skóre se zastavil až na 25 brankách.
Branky: Kořínek 8, Šulc 7/1 - Balůsek 3/2, Hnilička 2/1.  Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 4:7. Diváci: 620.

Lovosice - Hranice 30:36 (17:21)
Hranice v Lovosicích potvrdily roli favorita a od začátku si udržovaly mírný náskok. První poločas hosté vyhráli o čtyři branky, snaživí domácí však v 52. minutě vyrovnali na 29:29. V závěru rozhodlo několik technických chyb domácích házenkářů, kterých Hraničtí dokázali využít.
Nejvíce branek: Motl 10/2, Kylíšek 9, Kratochvíl 5/1 - Hradil 11/5, Hojník 8, Valášek a Kolmajer po 6. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5. Vyloučení: 6:8. Diváci: 600.

Třeboň - Plzeň 31:24 (19:13)
Předposlední celek tabulky se proti Třeboni představil jako houževnatý soupeř, přesto si domácí už do poločasu vypracovali rozhodující šestibrankový náskok. Deset třeboňských branek vstřelil Jan Bicek.
Nejvíce branek: Bicek 10, Šulc 6, Rachač 4 - Klíma 8, Karásek a Tureček po 4. Rozhodčí: Dostál, Opava. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4. Vyloučení: 8:4. Diváci: 600.

Frýdek-Místek - Dukla Praha 25:33 (14:16)
Dlouho vyrovnaný zápas pro sebe hosté rozhodli v poslední čtvrthodině, kdy využili hrubých chyb domácího celku. Frýdek sice bojoval až do konce, Pražané však měli střelecky navrch.
Nejvíce branek: M. Pavlíček 8/2, Vacula 7 - Král 9/4, Vraný 7. Rozhodčí: Martiník, Fimu. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/4. Vyloučení: 7:7. ČK: Vacula (Frýdek-Místek). Diváci: 325.

Brno - Zubří 24:40 (7:21)
Zubří vstoupilo do zápasu s obranou 2-4, s kterou se Brno nedokázalo vypořádat. Hosté od počátku vedli, ale soupeř jim hodně pomáhal nepřesnostmi v útočných akcích a technickými chybami.
Domácí zpřesnili obranu až v druhém poločase a začalo se jim dařit i střelecky, přesto nakonec prohráli o šestnáct branek. Zubří se díky vysokému vítězství vrátilo do čela extraligové tabulky.
Nejvíce branek: Hastík 8, Horák, Pišťák, Gotwald a Matušík po 3 - Opálka 9, Plšek 8, Kulišťák 7. Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/4. Vyloučení: 2:4. Diváci: 100.

Středeční předehrávka: Kopřivnice - Karviná 21:24 (14:9).